ЦСКА тресна с 1:0 Ботев в Пловдив и записа важна победа в битката за шампионската титла. С този успех армейците се доближиха само на една точка до Левски и на две до Лудогорец. "Сините" и разградчани обаче имат мач по-малко.

Единственото попадение в срещата заби Али Соу в 75-ата минута. Като цяло този двубой разочарова, като на терена в Коматево головите положения бяха рядкост, а двата отбора залагаха основно на здрави единоборства и игра в центъра.

ЦСКА обаче търсеше повече трите точки, вкара красив гол и заслужено си взе победата. Ботев от своя страна продължава да разочарова този сезон и логично е в дъното на класирането.

Двубоят започна с по-активно игра на гостите, докато "канарчетата" разчитаха на контраатаки. В 12-ата минута Лъчезар Балтанов получи топката в удобна позиция и стреля, но Густаво Булсато изби топката.

"Червените" продължиха да владеят повече топката, но без да създадат опасни положения пред вратата на съперника. В 21-ата минута нападателят на Ботев стреля, но Густаво Бусато показа рефлекс и запази вратата си суха.

Първата си опасно положение столичани създадоха в 26-ата минута. Тогава Кристиян Малинов с дълъг пас към Евандро, който стреля към вратата на Янко Георгиев, но вратарят на Ботев хвана топката.

В 34-ата минута Вив Соломон-Отабор отправи удар далечна дистанция, но бе блокиран. Три минути по-късно Александър Тонев прати топката в аут от 25 метра.

В 44-ата минута след центриране в наказателното поле Густаво Бусато изби топката, но тя попадна в Тодор Неделев, който стреля, но вратарят на гостите отново изчисти.

Футболистите на ЦСКА започнаха по-активно второто полувреме, но "жълто-черните" разчитаха повече на контраатаки. В 60-ата минута Кристиан Малинов не успя да овладее топката в удобна позиция и провали атаката на тима си.

В 63-ата минута Лазар Марин излезе на удобна позиция, но стреля неточно. Осем минути по-късно при опасна атака на гостите Али Соу стреля слабо и Янко Георгиев улови коженото кълбо.

Настойчивостта на играчите на ЦСКА даде своя резултат в 75-ата минута. Тогава Брадли Мазику изведе на удобна позиция Али Соу, който се измъкна от Фил ван Арнем и се разписа хладнокръвно за 0:1.

Домакините опитаха да реагират, но бяха твърде немощни в атака. В 86-ата минута Тодор Неделев подаде на Антонио Вутов, който стреля, но Густаво Бусато запази вратата си суха.

Ботев (Пловдив) - ЦСКА 0:1

Голмайстор: Али Соу (75)

Ботев: Янко Георгиев, Родни Клустър (82-Филип Филипов), Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Лъчезар Балтанов, Радослав Терзиев (74-Филип ван Арнем), Марко Перван (78-Антонио Вутов), Тодор Неделев, Александър Тонев, Фернандо Виана

ЦСКА: Густаво Бусато, Евандро (82-Жеферсон), Петър Занев, Вив Соломон-Отабор (60-Тиаго Родригес), Кристиян Малинов, Греъм Кери, Жанио Бикел, Брадли Мазику, Али Соу (80-Тони Уот), Иван Турицов, Раул Албентоса