С два гола в края ЦСКА взе много трудно трите точки при гостуването си на Черно море във Варна.

Гостите стигнаха до успеха буквално минути преди края на мача. Първо се разписа резервата Кристиян Малинов в 88-та минута, а Али Соу в добавеното време фиксира крайното 2:0 за гостите.

ЦСКА е четвърти с 28 точки на сметката си след двубоя, докато Черно море остана с 21 пункта на шеста позиция.

Двата отбора изиграха слабо първо полувреме и почти не успяха да създадат чисти голови положения.

В 25-та минута домакините направиха принудителна смята и на мястото на Патрик Андраде, който бе изнесен с носилка, влезе Емил Янчев.

Първият точен удар в мача бе в 34-та минута, когато Тиаго Родригес стреля от пряк свободен удар, но топката попадна право в ръцете на вратаря на Черно море Миодраг Митрович.

Секунди преди почивката гостите можеха да отбележат гол, но след удара на Рубен Пинто от повече от 20 метра, топката се отби в страничната греда.

В средата на втората част Брадли Мазику опита далечен изстрел, но топката премина над вратата на домакините.

Четвърт час преди края на редовното време ЦСКА можеше да открие резултата, но след удара на Рубен Пинто от 20-тина метра вратарят на домакините Митрович показа класа и успя да спаси.

Не след дълго отново стражът на Черно море успя да предотврати сигурен гол, след като успя да избие топката след изстрел с глава на Раул Албентоса.

В 88-та минута влезлият малко преди това като смяна Кристиян Малинов бе изведен от Рубен Пинто в чудесна позиция в ляво в наказателното поле на домакините и с прецизен удар по земя вкара гол за ЦСКА.

Малко по-късно Черно море пропиля най-доброто си положение, когато Жордао проби от дясно и пусна към границата на малкия пеналт, откъдето Исмаил Иса триково отклони към вратата, но Густаво Бусато изби с една ръка.

Във втората минута на добавеното време Али Соу оформи с прецизен удар крайното 2:0 след бърза контраатака на столичани.

Черно море - ЦСКА 0:2

0:1 Кристиян Малинов - 88'
0:2 Али Соу 90+2'

Черно море: Миодраг Митрович, Виктор Попов /89-Илиян Илиев-младши/, Даниел Димов, Димитриос Хантакиас, Цветомир Панов, Дани Кики /56-Жордао Кардозо/, Патрик Андраде /24-Емил Янчев/, Родриго Енрике, Васил Панайотов, Мартин Минчев, Исмаил Иса;

ЦСКА: Густаво Бусато, Рубен Пинто, Евандро /67-Жеферсон/, Петър Занев, Вив Соломон-Отабор /84-Кристиян Малинов/, Брадли Мазику, Тиаго Родригес, Али Соу /90+3-Антъни Уот/, Раул Албентоса, Валентин Антов, Пламен Гълъбов

Снимка: lap.bg