Тази вечер от 19:15 часа 12 000 души ще могат да гледат Купата на България по трибуните на Националния стадион “Васил Левски”. Привържениците на ЦСКА и Локомотив (Пловдив) ще бъдат разпределени по равно в секторите.
„Ще се следи стриктно за спазване на всички мерки. Професионалната футболна лига в случая носи пълната отговорност за организацията на срещата. За останалите мачове – отговорни ще са домакините”. Това заяви министърът на младежта и спорта Красен Кралев в студиото на „Здравей, България”.
„На пръв поглед тази бройка звучи стряскащо, но трябва да се съобразяваме с капацитета на стадиона. Причината да се разреши такава бройка е, че капацитетът му е 44 000, което означава, че сме допуснали по-малко от 30%”, коментира още той.
Кралев направи сравнение с мероприятията, които се провеждат в закрити пространства. „При всички останали мероприятия на закрито се допускат до 50% от капацитета на помещенията. Няма медицински специалист, който да не се съгласи, че събитията на закрито са далеч по-опасни от тези на открито”, каза той.
По думите му стадион „Васил Левски” ще бъде отворен достатъчно рано, за да могат феновете да се настанят спокойно и да няма струпвания. Кралев призова феновете да спазват всички въведени мерки.
„Много се коментира и фактът, че в други държави се допускат хора по стадионите. 15 държави са избрали да се играе футбол пред публика”, посочи още той.
Спорният министър призна, че неспазването на мерките за финала може да доведе до сериозни последствия. И предупреди – ако се случи това, ще се мисли за тотално спиране на феновете от стадиона, но след консултация със здравните власти.
„Трябва да се научим да живеем с вируса. Вирусът няма да си отиде за месец или два. Трябва да сме дисциплинирани. Налага се да убедим хората, че трябва да променят начина си на живот и навиците си, за да запазят себе си”, категоричен бе Кралев.
Относно обвиненията към Григор Димитров за това, че първата ни ракета е виновен за заразата с коронавирус сред тенис елита, Кралев коментира: „Разбира се, че Джокович е икона в Сърбия и там всячески се опитват да намалят неговата вина. Най-лесно беше да обвинят Григор”.
„Сърбите обвиняват Григор. Целият свят обвинява организаторите. Започват вече да обвиняват и сръбското правителството. Фактът, че всички контакти на Григор от първа линия не са заразени, показва, че той се е заразил там”, коментира още спортният министър. /БГНЕС







Шишков: До седмица ще има решение за възстановяването на пътя Смолян - Пампорово
Производителите на оранжерийни домати са на ръба на оцеляването
СОС връща за ново обсъждане проекта за 22-етажна сграда в кв. "Младост"
Акция срещу имотната мафия в София: Арестуваха Джеймса за многомилионни измами
Областният управител на Сливен е с отнета заради алкохол книжка в Германия
Промяната: Пеевски вече влиза в Народното събрание като редовен гражданин ВИДЕО
СОС прие: Общината придобива скулптурните фигури от Паметника на Съветската армия
Синьо-зелен диамант беше продаден за над 17 млн. долара на търг
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Ергюнал Себахтин и Златислава Чуканова откриват участието на България в Белград
Рикардо „Франжиня“ Милер: „Бразилското Жиу Жицу няма шанс да влезе в Олимпиадата"
Джарон Енис се отказва от временната титла на WBA за шанс срещу Заяс
Стивън Джерард тренира с легендата Буакау в Тайланд (ВИДЕО)
Психология за родители: Първите дни у дома – адаптация на семейството
Десетки се провериха във ВМА за високо кръвно налягане
Как да разпознаваме най-рисковите добавки в ултрапреработените храни?
С какви процедури да подготвим тялото за лятото?
Коментари
Напиши коментар19:08 | 1 юли 2020 г.
15:25 | 1 юли 2020 г.
Напиши коментар