Галерия

ЦСКА победи с 1:0 Славия мач от 4-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Българска армия".

Столичното дерби беше много скучно и интересните положения пред двете врати липсваха, въпреки че домакините бяха по-активни в предни позиции. От 44-ата минута "червените" играха с човек по-малко, след като Юнус Санкаре беше изгонен от игра за втори жълт картон. В 92-ата минута обаче Венцислав Бенгюзов си заби куриозен автогол и домакините спечелиха.

В класирането ЦСКА събра 10 точки си върна 1-то място, изпреварвайки Лудогорец и Локомотив Пловдив, които са с 9 т. "Белите" пък допуснаха трета поредна загуба и остават на предпоследната 13-та позиция с едва 1 т.

В следващия кръг "армейците" имат трудно гостуване на Черно море, докато Славия приема Берое.

ЦСКА организира добра атака още в 3-ата минута, но Рафаел Енрике и Али Соу не се разбраха в решаващия момент и Славия се справи.

После "червените" диктуваха събитията на терена и се опитваха да пробият добре подредената защита на гостите основно през фланговете.

Това обаче ставаше много трудно, защото Златомир Загорчич беше затворил отбора си отлично и често в половината на ЦСКА нямаше футболисти в бели екипи.

И "червените" се нуждаеха от нещо специално, за да застрашат Антониос Стергиакис. И в 9-ата минута Юнус Санкаре намери Георги Йомов в наказателното поле и доскорошният футболист на Славия продължи към Ахмед Ахмедов. Той засече с глава, но без проблеми за вратаря.

После Стамен Белчев и Загорчич направиха по една принудителна смяна. Ивайло Димитров се контузи и напусна за сметка на Димитър Стоянов. Малко по-късно Иван Турицов пък беше заменен от Амос Юга.

След половин час игра Емил Стоев се опита да затрудни Густаво Бусато от дистанция, но ударът му излезе в аут. В ответната атака ЦСКА създаде най-доброто си положение за първото полувреме. Али Соу се завъртя и шутира, но на сантиметри от лявата греда.

Между 42-ата и 44-ата минута Санкаре си изкара два жълти картона и остави ЦСКА с човек по-малко на терена. 10 минути след подновяването на играта Юга центрира остро успоредно на голлинията, но Соу остана далеч от топката.

После интересните положения пред двете врати липсваха и мачът се накъса заради многобройните фаулове в центъра на терена. Този развой беше изцяло по вкуса на Славия.

Така се стигна до 92-ата минута, когато ЦСКА стигна до куриозен гол. Жул Кейта опита пас по земя в наказателното поле, резервата Венцислав Бенгюзов се опита да изчисти, но насочи топката към собствената си врата.

От своя страна Стергиакис позволи тя да мине между краката му и "армейците" спечелиха.

ЦСКА - Славия 1:0

1:0 Бенгюзов (92-авт)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов (26-Амос Юга), 28. Пламен Гълъбов, 2. Юрген Матей, 18. Брадли Мазику, 26. Валентин Антов , 13. Юнус Санкаре, 30. Георги Йомов (80-Жул Кейта), 7. Рафаел Енрике (80-Греъм Кери), 23. Ахмед Ахмедов (71-Стефано Белтраме), 22. Али Соу
Треньор: Стамен Белчев

Славия: 32. Антонис Стергиакис, 3. Ертан Томбак, 55. Андреа Христов, 23. Емил Виячки, 17. Радослав Терзиев (85-Венцислав Бенгюзов), 38. Милен Гамаков, 10. Янис Карабельов, 20. Филип Кръстев, 71. Емил Стоев, 14. Ивайло Димитров (26-Димитър Стоянов, 90-Радослав Кирилов), 9. Калоян Кръстев
Треньор: Златомир Загорчич

София, стадион: "Българска Армия"
Съдия: Петър Костадинов
Жълти картони: Санкаре, Антов (ЦСКА); Кръстев, Томбак Попадийн (Славия)