ЦСКА изпусна да постигне първа победа в груповата фаза на Лига Европа този сезон, след като завърши 0:0 при гостуването си на ЧФР Клуж.

През първото полувреме и двата отбора имаха добри положения за гол, но след почивката "червените" надиграха съперника си. С фрапантни пропуски обаче се отличи Али Соу, с което лиши отбора си от заслужен успех. 5 минути преди края Александру Чипчиу остави домакините с човек по-малко на терена.

Така "армейците" остават без победа и вкаран гол в група "А" и заемат последното 4-то място в класирането с 2 точки. ЦСКА може да промени това следващата седмица, когато приема Рома, който вече се класира във фазата на директните елиминации.

В другата среща Йънг Бойс (7 т.) е домакин на ЧФР Клуж (5 т.) в директен мач за продължаване напред.

Още преди да беше изминал четвърт час игра и двата отбора изпуснаха отлични положения за гол. Във 2-ата минута Мишел Перейра засече центриране от фаул около точката на дузпата, но ударът му с глава мина на сантиметри покрай страничната греда. ЦСКА отговори малко по-късно, когато Валентин Антов можеше да вкара фамозен гол с пета, но Камора изчисти от голлинията.

В 13-ата минута Жеферсон допусна кошмарна грешка и Габриел Дебелюх открадна топката. Хърватският нападател напредна и шутира към долния ъгъл, но Густаво Бусато с отлична намеса изби. После Константин Паун-Александру се озова на обещаваща позиция и стреля, но в аут.

След това интересните положения намаляха и съперниците разменяха периоди на надмощие. В средата на полувремето домакините имаха претенции за дузпа, след като Дебелюх падна лесно при съприкосновение с Юрген Матей, но съдийската бригада не уважи претенциите им.

До края на полувремето играта се накъса, фауловете зачестиха и логично интересните положения липсваха. Втората част започна с два далечни изстрела. Първо Амос Юга шутира от дистанция, но в обсега на Кристиан Балградеан. След това Матео Сушич не успя да затрудни Бусато.

После мачът беше изключително скучен, ЦСКА атакуваше повече, докато ЧФР Клуж дебнеше на контри. От 68-ата минута "червените" заиграха по-смело в предни позиции и пропиляха няколко златни възможности за гол. Първо Али Соу се озова на отлична позиция след триходова комбинация с Юга и Юнус Санкаре, шутира, но защитник изби, след като топката мина под плонжа на Белградеан!

По-късно Тибо Вион се справи с Марио Рондон и центрира във вратарското поле. Но Соу не успя да засече топката успоредно пред вратата и пропиля втора отлична възможност да изведе "армейците" напред. ЦСКА продължи да диктува събитията на терена и остро центриране на Тиаго от фаул не беше засечено от никого. При подаването обаче имаше засада на Антов, която беше маркирана.

До края така и не падна гол, а в 85-ата минута Александру Чипчиу беше изгонен от игра за втори жълт картон.

ЧФР Клуж - ЦСКА 0:0

ЧФР Клуж: 34. Балградеан, 16. Сушич, 4. Манеа, 3. Бурка, 45. Камора, 27. Чипчиу, 8. Докович, 99. Рондон, 7. Паун (75-Кърнац), 11. Перейра (61-Деак), 22. Бебелюх
Треньор: Мариус Йоан Биласко

ЦСКА: 1. Бусато, 26. Антов, 2. Матей, 11. Занев, 15. Вион, 21. Юга, 3. Жеферсон, 8. Кери, 13. Санкаре (78-Тиаго), 22. Соу, 30. Йомов (77-Енрике)
Треньор: Бруно Акрапович

Стадион: "Д-р Константин Радулеску"
Съдия: Амаури Делерю (Франция)
Жълти картони: Сушич, Чипчиу (ЧФР Клуж); Вион, Жеферсон (ЦСКА)