ЦСКА завърши 0:0 с полския Стал Мелец във втората си проверка по време на зимния лагер в турския курорт Алания.

"Армейците" доминираха през по-голямата част от проверката, но не успяха да вкарат на поляците, в чийто титулярен състав бе Божидар Чорбаджийски.

Както е известно, в първата си контрола ЦСКА победи категорично младежкия тим на от Аланияспор с 4:0.

Бруно Акрапович заложи на две напълно различни единайсеторки през двете полувремена на двубоя. В титулярния състав на Стал личеше името на бившият футболист на ЦСКА Божидар Чорбаджийски.

Първата част на двубоя бе равностойна, като армейците показаха много солидна и сигурна игра в отбрана и владееха повече топката в средата на терена. Чистите голови положения обаче почти липсваха.

Все пак в 15-ата минута капитанът Петър Занев отправи силен шут от над 25 метра, но вратарят на полския тим успя да  улови кълбото. Това бе и първи изстрел по посока на една от двете врати.

Пет минути по-късно Брадли Мазику изведе Юнус Санкаре на стрелкова позиция в наказателното поле и сенегалецът стреля силно от малък ъгъл, но стражът на Стал изби в корнер.

Малко преди почивката и поляците имаха възможност да се разпишат, но Густаво Бусато показа завиден рефлекс и успя да отбие силния изстрел с глава, който бе насочен точно под гредата в ъглов удар. Така първото полувреме приключи при нулево равенство.

През втората част ЦСКА започна с изцяло променен състав, като единствено Амос Юга бе останал на терена, но и той бе заменен малко след началото на полувремето. Армейците наложиха натиск спрямо своя опонент, търсейки първо попадение в мача.

В 56-ата минута опасно центриране по земя отляво за малко не завърши с автогол във вратата на поляците при опит топката да не попадне в  Ахмед Ахмедов.

Юношите на клуба Мартин Смоленски и Александър Бучков показаха стабилна игра и натрупаха ценен игрови опит. До края на двубоя гол не падна в нито една от двете врати и срещата завърши 0:0, но като цяло червените направиха една полезна контрола със сериозен европейски отбор.

ЦСКА се прибира в България на 18 януари (понеделник), като се планира ден по-рано армейците да изиграят още една контролна среща на турска земя.

ЦСКА - Стал 0:0

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к), 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 15. Тибо Вион, 18. Брадли Мазику, 13. Юнус Санкаре, 3. Жеферсон Телес, 21. Амос Юга, 10. Радослав Живков, 30. Георги Йомов.

Резерви: 12. Илия Шаламанов (в), 25. Димитър Евтимов (в), 5. Александър Бучков, 9. Адалберто Пеняранда, 17. Тонислав Йорданов, 19. Иван Турицов, 23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 22. Али Соу

Стал: 29. Примел, 23. Гетингер, 6. Флис, 4. Чорбаджийски, 25. Лисовски, 96. Дадок, 17. Форсел, 8. Урбанчик, 20. Томашевски, 77. Янковски, 99. Зявински