ЦСКА допусна първи гол по време на зимната си подготовка, но стигна до обрат с 3:1 над Ботев Враца в предпоследната си контрола, която се игра на стадион "Българска армия".

Гостите изненадващо поведоха още в 10-ата минута след прекрасно попадение на Даниел Генов. "Червените" бързо възстановиха равенството чрез Али Соу (17‘), а в 23-ата минута Тиаго Родригес направи 2:1. Крайният резултат оформи Адалберто Пеняранд (52‘), който остава отлични впечатления с представянето си.

В 59-ата минута пък Георги Йомов и Аласан Н'Диайе получиха директни червени картони. Неофициален дебют за ЦСКА направи Федерико Варела, който смени контузилият се Амос Юга, което е лошата новина за Бруно Акрапович от проверката. Аржентинецът пък подписа с "армейците" вчера и има тежката задача да замени Валентин Антов, който премина в Болоня.

В събота ЦСКА ще изиграе последната си контрола. Съперник е Локомотив София и мачът отново ще се състои на "Българска армия". Преди това "армейците" победиха втория отбор на Аланияспор с 4:0, Септември (3:0) и Струмска слава (4:0), направиха 0:0 с полския Стал и Пирин Благоевград.

През първото полувреме ЦСКА бе по-добрият отбор на терена и владееше инициативата. Въпреки това противно на логиката гостите от Враца първи откриха резултата. В 10-ата минута на срещата Али Соу изгуби една топка в средата на терена и тя попадна в Даниел Генов, който отправи много хубав изстрел от далечна дистанция и намери горния десен ъгъл на вратата на Густаво Бусато.

ЦСКА реагира мигновенно и само 7 минути по-късно възстанови равенството чрез Али Соу, който засече с едно докосване подаване на Георги Йомов отдясно. Обратът стана факт в 23-ата минута когагто след нова отлично изградена атака на армейците Али Соу получи пред наказателното поле на гостите и можеше да стреля, но предпочете да комбинира с Йомов отдясно.

Последва прецизно центриране по земя, което вратарят не успя да пресече и Тиаго вкара за 2:1. В  32-ата минута в игра се появи новото попълнение  Федерико Варела, който замени Амос Юга. Малко след това Адалберто Пеняранда излезе сам срещу Красимир Костов, но опита да комбинира с Йомов и Илия Миланов изчисти в корнер. Така двата състава се оттеглиха на почивка при резултат 2:1.

През втората част ЦСКА продължи да атакува и да бъде по-добрият отбор на терена и в 52-ата минута Адалберто Пеняранда покачи на 3:1 с красив гол, дошъл след подаване на Брадли Мазику и мн прецизен изстрел от дъгата на наказателното поле. Малко след това Георги Йомов и Аласан Ндиайе се сдърпаха в средата на игрището и получиха червени картони.

На тяхно място в игра се появиха съответно Джеро  Синклер и Педро Лагоа. Пет минути по-късно Мазику центрира отляво и Тибо Вион засече хубаво топката от воле, но изстрелът му срещна десния страничен стълб. До края на срещата Али Соу и Енрике Рафаел пропуснаха изгодни възможности да направят победата на армейците още и изразителна и така срещата приключи при резултат 3:1.

ЦСКА - Ботев Враца 3:1

Голмайстори: 0:1 Даниел Генов (10), 1:1 Али Соу (17), 2:1 Тиаго Родригес (23), 3:1 Адалберто Пеняранда (52)

ЦСКА: 1.Густаво Бусато (72-25.Димитър Евтимов), 11.Петър Занев (к), 2.Юрген Матей, 28.Пламен Гълъбов (72-19.Иван Турицов), 21.Амос Юга (33-5.Федерико Варела), 18.Брадли Мазику, 20.Tиаго Родригес, 15.Тибо Вион, 9.Адалберто Пеняранда, 10.Георги Йомов, 22.Али Соу

Ботев: 33.Красимир Костов (75-34.Дамян Дамянов), 3.Мартин Николов, 18.Илия Миланов, 37.Венцислав Керчев, 24.Аласан Ндайе, 22.Никола Колев, 17.Чавдар Ивайлов, 81.Атанас Зехиров, 9.Даниел Генов, 10.Петър Атанасов (75- 30.Валери Домовчийски), 20.Дориан Бабунски