Локомотив Пловдив сензационно разби ЦСКА с 3:1 като гост в среща от 13-ия кръг на efbet Лига. Гостите изнесоха отличен мач и категорично надиграха своя съперник, за да стигнат заслужено до четвъртия си пореден успех във всички турнири.

Двубоят на стадион "Българска армия" стартира с огромен заряд заради здравото меле, което си спретнаха фенове на двата клуба преди първия съдийски сигнал.

Големият герой на терена се оказа нападателят на "смърфовете" Георги Минчев, избухнал с хеттрик в рамките на 17 минути след почивката. Той се разписа в 49-ата, 55-ата и 66-ата минута.

Йоан Баи върна интригата в 84-ата минута, но "червените" не успяха да притиснат достатъчно своя противник и загубиха. Пловдивчани отправиха цели шест точни удара по време на сблъсъка, срещу четири за столичани, които контролираха топката в 62% от времето.

Така ЦСКА остана втори с 23 пункта и пропусна златна възможност да притисне шампиона Лудогорец (27 пункта). Локомотив Пловдив е вече шести със 17 точки.

Галерия

Началото на двубоя се забави с шест минути, след като феновете на двата тима спретнаха сериозно меле по трибуните на стадиона, което доведе до нахлуване на фенове на ЦСКА от сектор Г на пистата на стадиона. Полицията успя бързо да тушира напрежението, което доведе до счупени седалки, а сред пострадалите бе и директорът на "червените" Стойко Сакалиев.

На терена първото полувреме бе равностойно, а след почивката "смърфовете" показаха страхотна ефективност в атака, водени от своя нападател Георги Минчев, който реализира хеттрик в рамките на 17 минути.

В 49-та минута Йосип Томашевич стреля от далечно разстояние, а Минчев отклони топката с глава по неспасяем за Густаво Бусато начин.

Само шест минути по-късно нападателят на гостите покачи на 2:0, след като бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на "армейците" и вкара с акробатичен удар от воле.

В 66-та минута Минчев оформи хеттрика си със страхотен удар с глава след центриране отдясно на Димитър Илиев.

Домакините се опитаха да се върнат в двубоя, но силите им стигнаха за почетен гол на Йоан Баи, който се разписа на празна врата след добро подаване на Георги Йомов и неразчетена намеса на Лукас Радер.

В крайна сметка Локомотив спечели срещата с 3:1 за трети пореден успех в Първа лига. Това бе първо поражение за "армейците" в шампионата, които до този момент не познаваха вкуса на поражението.

ЦСКА  - Локомотив Пловдив 1:3

0:1 Георги Минчев - 49'
0:2 Георги Минчев - 55'
0:3 Георги Минчев - 66'
1:3 Йоан Баи - 84'

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 29.  Томас Лам, 19. Иван Турицов, 20. Карол Метс, 24. Карло Мухар, 15. Тибо Вион, 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов, 30. Яник-Сони Вилдсхуд, 9. Жорди Кайседо

Локо Пловдив: 71. Лукас Рейдър, 5. Мартин Паскалев, 4. Кристиан Гомис, 2. Олексий Биков, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев, 33.  Йосип Томашевич, 9. Бирсент Карагарен, 16.  Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев, 10. Георги Пламенов Минчев