ЦСКА изигра слаб мач и загуби с 1:4 от Гройтер Фюрт първата си контрола на австрийска земя. Това беше старта на проверките за "червените", като двубоят се явява неофициален дебют за новия наставник на тима Саша Илич.

В 24-ата минута доскорошния член на немската Първа Бундеслига поведе в резултата с 1:0, след като Тобиас Рахл бе изведен сам срещу Густаво Бусато и след като го преодоля и нямаше проблеми да прати топката в опразнената врата.

Половин час след началото на мача Джетро Вилемс проби през центъра и намери Диксон Абиама, който с хубав удар от дистанция намери мрежата на Бусато за втори път.

Четири минути по-късно Бусато предотврати трето попадение, след като изби далечен изстрел. ЦСКА отговори с неточен удар на Маурисио Гарсес.

Втората част започна по перфектен начин за Гройтер Фюрт, след като Рагнар Ахе бе изведен по лявото крило и с прецизен изстрел в близкия ъгъл не остави никакви шансове на влезлия от резервната скамейка Димитър Евтимов.

В 67-мата минута пред "червените" се откриха две добри възможности да върнат поне едно попадение. Първо Йоан Баи шутира силно, но стражът на Гройтер Фюрт се намеси, а при добавката ударът на Калоян Кръстев бе блокиран. Именно Кръстев се разписа четвърт час преди края. Марк-Емилио Папазов намери Федерико Варела отляво, аржентинецът навлезе в наказателното поле и задължи централния нападател на ЦСКА да реализира.

Седем минути по-късно германците възстановиха аванса си от три попадения, след като Евтимов първоначално спаси удар на футболист в зелено-черен екип, но нямаше шанс при добавката на Рагнар Ахе, който реализира второто си попадение в срещата.

ЦСКА - Гройтер Фюрт 1:4

0:1 Тобиас Рахъл - 24'
0:2 Диксън Абиама - 29'
0:3 Рагнар Ахе - 48'
1:3 Калоян Кръстев - 74'
1:4 Рагнар Ахе - 81'

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (К), 16. Асен Дончев, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 13. Галин Минков, 11. Лазар Туфегджич, 15. Тибо Вион, 27. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено, 24. Марк-Емилио Папазов, 20. Йоан Бауренски

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 29. Росен Маринов, 17. Александър Бучков, 3. Жеферсон Телес, 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 8. Станислав Шопов, 14. Калоян Кръстев, 21. Амос Юга

Гройтер Фюрт: 25. Шафран, 2. Аста, 11. Абиама, 15. Вилемс, 17. Литбарски, 20. Рахъл, 21. Тилман, 22. Гризбек, 23. Юнг, 31. Ангълбергер, 34. Ел Фатахи