Двубоят от 18-ия кръг на Първа лига между ЦСКА и Етър (Велико Търново) бе прекратен след изиграването на първото полувреме, което приключи при нулево равенство.

Причина за това бе обилният снеговалеж и изключително лошите атмосферни условия, при които двата състава излязоха на терена на стадион "Българска армия". Утре (26 ноември) от 17:30 часа ще се изиграят вторите 45 минути, а входът за всички фенове ще е свободен.

Преди началото на срещата публиката по трибуните приветства децата от Армейско училище, които създадоха своя фракция, на име "Малките армейци" и изпяха най-новата си песен.

В 8-ата минута на първата част Георги Александров от гостите влезе много грубо с шпагат в опорния крак на Марселино Кареасо и главният арбитър му показа жълт картон. След намеса на ВАР съдията сам разгледа ситуацията и промени решението си, показвайки директен червен картон на бранителя на Етър. По този начин гостите останаха с човек по-малко на терена.

Последва мощен натиск на червените и в 16-ата минута Браян Кордоба отправи силен удар с левия крак, засичайки центриране от корнер, но Величков изби. Секунди по-късно стражът спаси и изстрел на Християн Петров. Последва нов корнер, след който Кордоба като по чудо не откри резултата, тъй като изстрелът му мина на сантиметри покрай дясната греда.

Последваха още няколко сериозни разбърквания в наказателното поле на "виолетовите". В 22-ата минута Дюкенс Назон имаше много добра възможност да реализира, но ударът му с глава излезе в аут.

Секунди по-късно пропуск направи и Шакич, който не се възползва от грешка на Александров и не уцели вратата от границата на наказателното поле, която бе останала празна след излизане на Величков. В 28-ата минута Мартин Тошев  излезе фронтално срещу Густаво Бусато, но стражът на армейците показа класа и изби удара, който рикошира в дясната греда и се върна към точката за изпълнение на дузпа, след което отново бразилския страж спаси, а при добавката на Букхолда кълбото излезе в аут.

Последва хубава атака на ЦСКА, при която топката стигна до Хайнц, а той от своя страна върна за Линдсет. Последва шут от близка дистанция на втория, но Величков отново отрази.

В 45-ата минута футболистите на Ел Маестро направиха още един пропуск, след като Назон се озова сам срещу вратаря и шутира, но в аут. По този начин двата състава се оттеглиха към съблекалните при нулево равенство.

На почивката бе представен и отборът на момичетата от Академия ЦСКА, които заедно със своя старши треньор Християн Янев направиха почетна обиколка по пистата и обраха аплодисментите на публиката.

Междувременно снеговалежът над стадион "Българска армия" се засили още повече и направи невъзможно провеждането на второто полувреме на срещата.

Ето защо главният арбитър и останалите длъжностни лица взеха решение срещата да се доиграе утре от 17:30 часа отново на стадион "Българска армия", а входът за всички желаещи фенове ще е свободен.

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 15. Тибо Вион, 19. Иван Турицов, 13. Браян Кордоба, 6. Християн Петров, 26. Марселино Кареасо, 7. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц (К), 17. Емануел Шакич, 29. Майкъл Естрада, 9. Дюкенс Назон

Етър: 22. Мартин Величков, 6. Пламен Димов, 15. Георги Ангелов (К), 4. Георги Александров, 7. Кольо Станев, 77. Мартин Николов, 28. Николай Янков, 23. Мосес Кандидус, 29. Янко Ангелов, 24.  Шахредин Букхолда, 9. Мартин Тошев