Милан обяви загуба от 126 милиона евро за финансовата 2017-18 година. 18-кратният шампион на Италия съобщи, че това е увеличение с 53 милиона евро от предходната година и също така е рекордна загуба в историята на клуба.
"Росонерите" се намират в много тежко състояние, като за последните 14 години загубите на клуба възлизат на 730 милиона евро. От тях 460 милиона са натрупани през последните пет години. При публикуването на докладите за шестмесечието по-рано през тази година беше съобщено, че загубата е едва 22.3 милиона евро. За същия период преди година тя беше 39.3 милиона, припомня "Дневник".
След това обаче американският хеджфонд "Елиът мениджмънт" пое управлението на седемкратните шампиони на Европа, след като собственикът Юнхун Ли не успя да върне заема, който фондът му отпусна при закупуването на клуба от Силвио Берлускони през 2017 г. По-късно стана ясно, че дълговете, натрупани при китайския бизнесмен, са с двуцифрен процент на лихвата.
Милан опитва да се стабилизира при новия си собственик и наскоро клубът обяви назначението на Айвън Газидис, който беше дългогодишен изпълнителен директор на Арсенал, но напусна "артилеристите". Легендите на "росонерите" Паоло Малдини и Леонардо също се завърнаха на работа в клуба.
През последните две години Милан похарчи над 320 милиона евро за нови футболисти. Тимът не постигна големи успехи през миналия сезон, като завърши шести в Серия А, загуби финала за Купата на Италия и отпадна в осминафиналите на Лига Европа. В момента "росонерите" са десети в Калчото с 12 точки от седем мача.








Системен шум: Музика гърми до малките часове нощем в Бургас
Детски празник на сигурността: Езерото "Ариана" се напълни с полицейски коне и пожарни коли
Централна прогноза
Георги Донков: Няма такова нещо като леки наркотици, които да не пристрастяват
Нова ера започва за 4 зодии с навлизането на Хирон в Телец на 19 юни
Няма директни последици за клиентите на ЗАД "ДаллБогг Живот и Здраве"
Шефът на РДНСК-Ловеч за оставката: Решението ми е лично, няма общо с “Хемус”
Mercedes V-Class претърпя шокираща трансформация
Dodge иска да стане лайфстайл марка в Европа
Как Mercedes-Benz C111 постави 16 световни рекорда за скорост
Пет от най-издръжливите дизели – 500 000 км е само началото
Рами Киуан ще се бие за златото на Световната купа в Китай
Бачевски и Себахтин ще боксират за европейски титли в Чехия
FINAL X в Нюарк: Снайдер доминира, Валенсия загуби ключов сблъсък
Радослав Росенов с бронз в Гуейян след тежък полуфинал срещу олимпийския шампион
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Коментари
Напиши коментар11:01 | 17 окт 2018 г.
16:35 | 16 окт 2018 г.
Напиши коментар