Защитникът на Милан Давиде Калабрия изправи на нокти всички в клуба. Бранителят се е почувствал замаян по време на двубоя от груповата фаза на Шампионска лига срещу Порто, който завърши при резултат 1:1.

В края на първото полувреме, точно преди съдията да даде край на частта, Калабрия бе забелязан да лежи на земята. След почивката пък той бе заменен от Пиер Калулу.

Според MilanNews.it десният бранител се е почувствал замаян и треньорският щаб е решил да го смени, като предпазна мярка. Очаква се днес той да мине обстойни медицински изледвания, които да покажат какво е състоянието му и дали ще може да играе в дербито с Интер през уикенда.

Аут от сметките на Стефано Пиоли за срещата са Тео Ернандес, Анте Ребич, Алесандро Флоренци, Майк Майнян, Жуниор Месиас и Алесандро Плизари. През този сезон Калабрия има 12 мача за Милан във всички турнири, в които е отбелязал 2 гола и е направил една асистенция.