Милан спечели трета победа в рамките на последната седмица, като се наложи с 2:0 над Лацио в мач от Серия А. Росонерите излязоха първи в класирането на калчото с 18 точки от 7 мача, като единствената среща, която не спечелиха беше преди 2 седмици - 1:5 срещу Интер.

Рафа Леао отново бе звездата на тима. Португалецът асистира и за двата гола донесли успеха на "Сан Сиро". Той първо поднесе топката на Кристиян Пулишич, който откри резултата в средата на второто полувреме, а след това осигури и гола на Ноа Окафор за крайното 2:0.

Лацио започна без капитана си Чиро Имобиле, който имаше мускулни проблеми и се появи в игра чак в последните 15 минути на мача. Орлите не направиха нищо в атака и ако не бяха намесите на вратаря Иван Проведел, победата на Милан щеше да е много по-голяма. Това е четвърта загуба от 7 кръга за сезона до момента за Лацио. Орлите остават в долната част на таблицата и с много въпросителни относно бъдещето на треньора.