Интер постигна очаквана победа над Фрозиноне. Мачът от 13-ия кръг на Серия "А" завърши 3:0 за домакините от "Джузепе Меаца".

В 10-ата минута Кейта Балде откри резултата, а след почивката асистира на Лаутаро Мартинес (57). Крайния резултат оформи Балде с втория си гол в срещата, отбелязан в 82-ата минута.

С успеха "нерадзурите" събраха 28 точки и се изравниха с Наполи на 2-то място. "Небесносините" обаче са с мач по-малко, като утре приемат последния в класирането Киево. Фрозиноне пък се намира точно на "летящите магарета" със 7 т. в актива си.

Треньорът на домакините Лучано Спалети беше направил доста промени заради предстоящото гостуване на Тотнъм в Шампионска лига. Звездата Маури Икарди остана на пейката, там беше и Иван Перишич.

Атаката поведе Лаутаро Мартинес, Раджа Наинголан се завърна след контузия. Титуляри бяха още Кейта Балде и Борха Валеро. За гостите в предни позиции действа Даниел Чофани, подпомаган от Андреа Пинамонти и Андреа Бегето.

Интер започна мача шеметно и до 10-ата минута създаде четири опасности. Най-доброто положение се откри пред Лаутаро Мартинес, който засече с глава от непосредствена близост, но в аут. Секунди след това Кейта Балде все пак откри резултата с първия си гол за "нерадзурите".

С няколко финта нападателят развинти Франческо Дзампано и с мощен удар матира Марко Спортиело за 1:0! Интересното е, че Балде нямаше гол в калчото от пролетта на 2016 г., когато се разписа с екипа на Лацио в мач срещу настоящия му отбор.

В средата на полувремето вратарят изби с една ръка изстрел на Мартинес, насочен точно под гредата. В 35-ата минута гостите създадоха опасност пред Самир Ханданович. Андреа Пинамонти центрира на далечната греда, Дзампано засече, но над вратата.

В 40-ата минута Интер изпълни заучено положение от фаул, при което Милан Скриняр засече, но Спортиело внимаваше и улови. В 53-ата минута Ханданович показа голямата си класа. Даниел Чофани засече с глава от малък ъгъл, но словенецът спаси.

В 57-ата минута Интер сложи точка на спора.Балде центрира в наказателното поле и Мартинес с превъзходно отиграване с глава се разписа, въпреки че беше с гръб към вратата. После Лаутаро можеше отново да вкара, но Спортиело спаси удара му. Крайното 3:0 оформи Балде в 82-ата минута след подаване на Матео Политано и удар в далечния ъгъл.

Интер – Фрозиноне 3:0

Голмайстори: 1:0 Балде (10), 2:0 Мартинес (57), 3:0 Балде (82)

Интер: Ханданович, Д'Амброзио, Де Врай, Скриняр, Асамоа, Галярдини, Борха Валеро, Политано (83-Кандрева), Наинголан (71-Марио), Балде, Мартинес (77-Икарди)
Треньор: Лучано Спалети

Фрозиноне: Спортиело, Дзампано, Голданига, Ариаудо, Капуано, Бегето (71-Гилионе), Чибса, Кризетиг, Касата (56-Гори), Чофани, Пинамонти
Треньор: Морено Лонго

Милано, ст.: "Джузепе Меаца"
Съдия: Лука Паирето
Жълти картони: Асамоа (Интер), Кризетиг, Бегето, Касата (Фрозиноне)