Интер удари Наполи с 2:0 в мач от 37-ия кръг на италианската Серия "А", състоял се на стадион "Джузепе Меаца".

Стартът не беше особено бляскав, но "нерадзурите" поведоха още с първата си добра акция десетина минути след началния съдийски сигнал. Кристиано Бираги чукна към точката за дузпата за Данило Д'Амброзио, който вкара с прецизен шут по земя с левия крак.

Гостите можеха да изравнят не след дълго при заучено положение. Пьотър Жиелински отправи удар, топката се отклони в тялото на Инсиние и мина в опасна близост до гредата. Към средата на първата част Жиелински се отличи с бомбен изстрел, но Самир Ханданович спаси.

Наполи пропусна три отлични положения до почивката чрез Матео Политано, Лоренцо Инсиние и Елиф Елмас, а в самия край на първото полувреме Алекс Мерет остави гостите в мача, спасявайки удар на Марсело Брозович.

Ромелу Лукаку засече точно, но сравнително безопасно с глава при подновяването на играта, след което последва много скучен период без нито една опасност пред двете врати. Елмас си създаде положение в средата на първата част, но би покрай гредата.

Наполи имаше териториален превес, но четвърт час преди края на редовното време Интер нанесе втори удар чрез влезлия като резерва Лаутаро Мартинес. Аржентинецът отправи страхотен удар от двайсетина метра, намирайки долния десен ъгъл.

В последната минута на мача спряганият за трансфер в Байерн Мюнхен хърватин Марсело Брозович се прояви по блестящ начин в отбрана, отказвайки Инсиние точно пред вратата на домакините.

Така "нерадзурите" събраха 79 точки и кръг преди края на сезона имат с точка повече от третия Аталанта. Наполи е седми с 59 точки.

Интер - Наполи 2:0

1:0 Данило Д'Амброзио - 11'
2:0 Лаутаро Мартинес - 74'