Интер се върна на победния път в Серия А. След като в миналия кръг „нерадзурите“ направиха нулево равенство с Удинезе, днес те се наложиха над Беневенто с 4:0 на „Джузепе Меаца“.

Домакините откриха рано в двубоя, благодарение на автогол на Рикардо Импорта (7‘). През второто полувреме Лаутаро Мартинес (57') прекъсна серията си от 6 мача без гол, а две попадения на Ромелу Лукаку (67', 78') направиха победата още по-изразителна.

По този начин отборът на Антонио Конте продължава добрата си домакинска серия (6 поредни успеха) и отново диша във врата на лидера Милан.

По-рано през деня „росонерите“ спечелиха трите точки срещу Болония и ще останат на върха в Калчото и след този кръг.

От другата страна, Беневенто трудно намира формата си след Нова година и има само един успех и цели 4 поражения от 6 двубоя.

"Вещиците" остават далеч от зоната на изпадащите, на 12-а позиция с 22 пункта, а на отбора на Филипо Индзаги предстои домакинство на Сампдория.

Интер го очаква пореден тежък сблъсък от турнира за Купата на Италия. През изминалата седмица „нерадзурите“ отстраниха градския си съперник след късна драма, а във вторник те приемат Ювентус на полуфинал.

Домакините откриха резултата още с първото си по-опасно положение в мача. Кристиан Ериксен центрира от пряк свободен удар, а Рикардо Импрота действа неразчетено и прати топката в собствената си врата.

Интер контролираше играта и футболистите на Антонио Конте, който гледаше срещата от трибуните заради наказание, не допускаха съперника да създава ситуации.

В средата на първата част Лаутаро Мартинес опита далечен изстрел, който мина на безопасно разстояние от целта.

Малко след като измина половин час игра отново Ериксен опита да застраши Монтипо от фаул, но стражът на „вещиците“ внимаваше и не допусна изненада.

3 минути по-късно „нерадзурите“ организираха бърза контраатака, която завърши с много неточен удар на Мартинес от близко разстояние.

Още в началните моменти на второто полувреме топката се озова в мрежата на гостите за втори път, но попадението бе отменено заради засада. Ериксен стреля извън наказателното поле, кълбото се отби в горната греда и попадна в Лаутаро, който обаче беше зад отбраната на Беневенто, и резултатът остана непроменен.

Натискът на домакините се материализира в 57-ата минута, когато удвоиха своя аванс. 10-ката на Интер пое с гръб към вратата и много добре се обърна, след което с добре насочен удар в долния ляв ъгъл покачи на 2:0.

10 по-късно вратарят на „вещиците“ сбърка фатално при изнасянето на топката, а Ромелу Лукаку се възползва от това и оформи класическия резултат.

В 78-ата отново белгиецът се оказа в прегръдките на своите съотборници, след като бе намерен чудесно в пеналтерията от Алексис Санчес и направи Лоренцо Монтипо безпомощен за четвърти път.

Интер – Беневенто 4:0

1:0 – Импрота (автогол) 7‘

2:0 – Мартинес 57‘

3:0 – Лукаку 67‘

4:0 – Лукаку 78‘

Интер: Ханданович, Шкриняр (Де Врай – 74‘), Ранокия, Бастони, Хакими, Барела (Видал – 64‘), Ериксен, Галярдини (Сенси – 81‘), Перишич, Мартинес (Санчес – 74‘), Лукаку (Пинамонти – 81‘)

Беневенто: Монтипо, Калдирола (Пастина – 60‘), Глик, Барба, Депаоли, Йонита (Тейо – 70‘), Виола (Скиатарела – 60‘), Хетемай, Импрота (Фулон – 70‘), Лападула, Капрари (Инсиние – 76‘)