Ювентус прекъсна страхотната си серия от 15 поредни победи, след като врътна 0:0 при визитата си на Болоня.
Това стана в среща от 26-ия кръг на италианския елит след която торинци са лидери с 58 точки, но могат да бъдат изместени от Наполи още през уикенда.
Преди тази среща тимът от Торино бе във феноменална серия и бе само на два успеха от това да изравни рекорда на Интер от 17 поредни победи.
Масимилиано Алегри обаче реши да съхрани силите на Пауло Дибала, който първоначално остана на пейката, но все пак влезе като резерва.
Като цяло не се получи особено интересен мач и ремито бе закономерен резултат.
След няколко не толкова интересни първи минути в 5-ата минута Мората центрира остро в наказателното поле, но противников футболист изчисти топката в корнер, като не бе далече дори и до това да си вкара топката във вратата.
Три минути след това се създаде напрежение в наказателното поле на домакините, но от него не последва нищо опасно.
Натискът на торинци през следващите минути започна да става все по-осезаем и по-осезаем, а атаките им по-опасни.
В 20-ата минута Дзадза се опита да засече центрирана топка от Маркизио, но бе изпреварен от бранител на Болоня.
Две минути след това Дестро затрудни много Буфон след далечен удар, но стражът на торинци парира топката. Добавката от Дорса пък бе безорбазна.
През следващите минути на терена не се случи нищо кой знае колко интересно и головите положения пред двете врати липсваха.
Ситуацията до почивката не се промени и в крайна сметка двата тима излязоха в полувреме без да си отбележат попадения.
Второто полувреме не започна на много високи обороти и в началото головите опасности липсваха.
В 53-ата минута Лихтщайнер центрира от аутлинията и Погба засече топката от наказателното поле, но я прати встрани близката греда.
Темпото през следващите минути бе доста лежерно и зрителите масово "заспиваха" по трибуните, а в 64-ата минута Болоня смени нападателя си Рицо с французина Муние.
Алегри също направи решителна смяна и малко след това пусна в игра Дибала на мястото на разочарованието Дзадза.
Гостите имаха претенции за игра с ръка на противников бранител, но в ситуацията тя не бе умишлена и реферът отсече, че няма да отсъди наказателен удар.
В 74-ата минута реферът пожали Бонучи за чист жълт картон след нарушение срещу Дестро. Ако той бе получил такъв, тогава щеше да бъде наказан за следващия мач с Интер.
Нападателят на домакините отправи удар от фаула, но той премина над вратата.
В 80-ата минута Юве получи свободен удар на ръба на наказателното поле заради задържане на Констант срещу Куадрадо. Зад топката застана Куадрадо, който центрира остро, но в крайна сметка реферът вдигна засада на Погба.
Три минути след това Погба бе намерен в наказателното поле, но изключително силният му удар бе неточен.
В 88-ата минута Мората отправи чудесен удар със завъртане, но Миранте успя да спаси кълбото и да го изкара в корнер. Минута след това пък двама играчи на Юве се рзминаха с топката в малкия пеналт и това бе още един добър шанс.
БОЛОНЯ - ЮВЕНТУС 0:0
БОЛОНЯ: Миранте, Гасталдело, Майета, М'Байе, Масина (73 - Констант), Джакерини, Тайдер, Рицо (65 - Муние), Донса, Диавара, Дестро
ЮВЕНТУС: Буфон, Бардзали, Лихтщайнер, Евра, Бонучи, Маркизио, Перейра (46 - Куадрадо), Погба, Стураро, Дзадза (68 - Дибала), Мората







По-скъпо лято 2026 по Черноморието ни: Вдигат осезаемо цените на чадърите, шезлонгите и напитките
Мотористи на протест срещу 80% скок на застраховка "Гражданска отговорност"
Демерджиев за охраната на Борисов и Пеевски: Всички граждани вече са равни пред закона
Арестуван е шефът на белградската полиция Веселин Милич
Доставчик ударил шамар на Ивайло Мирчев заради паркиране, има задържан?
Лидерът на движение "Русофили“ Николай Малинов е оправдан за шпионаж
Задържаха израелски гражданин, издирван от Интерпол
Mercedes-AMG показа купе за 1 милион евро
Lamborghini показа специална версия на Revuelto
Дилъри на Toyota бият тревога за недостиг на масло
Тези марки и модели крият най-голям риск от повреда
Виктор Колая преди SENSHI 31: „Бойните умения са като оръжие, трябва самоконтрол“
Четирима българи в битка за медали днес в Сърбия
Томас Бриджуотър: „Очаквайте фойерверки – идвам да доминирам!“
Мариан Лапушнеану: „SENSHI Grand Prix е шанс да покажеш кой си като боец“
Кога се допълват и кога си противоречат алтернативната и конвенционалната медицина?
Министър Ивкова пред БЛС: Скринингът за онкологични заболявания, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Отоците без ясна причина може да са признак за наследствен ангиоедем, предупреждават лекари
Какво влияе върху усещането за глад?
Коментари
Напиши коментар00:27 | 20 фев 2016 г.
00:26 | 20 фев 2016 г.
00:26 | 20 фев 2016 г.
00:25 | 20 фев 2016 г.
00:24 | 20 фев 2016 г.
00:23 | 20 фев 2016 г.
00:23 | 20 фев 2016 г.
00:21 | 20 фев 2016 г.
00:19 | 20 фев 2016 г.
00:17 | 20 фев 2016 г.
Напиши коментар