Ювентус записа шеста поредна победа във всички турнири, след като надделя с 1:0 при гостуването си на Зенит Санкт Петербург в мач от 3-ия кръг на група "Н" на Шампионска лига.

Срещата в Русия не предложи много интересни моменти, но "бианконерите" изчакаха своя миг. Той дойде в 86-ата минута, когато резервата Деян Кулушевски донесе успеха с гол с глава.

Така Юве има пълен актив от 9 точки, докато Зенит остава с 3 пункта. На 2-ро място е шампионът на Европа Челси със 6 т., след като разгроми на "Стамфорд Бридж" Малмьо.

В следващия кръг Юве посреща руснаците на Ботуша, а шведите са домакини на лондончани.

Звездното трио на Зенит Малком, Артьом Дзюба и Клаудиньо поведе атаката. В защита действа бившият футболист на Ливърпул Деян Ловрен, който изведе руснаците с капитанската лента.

Алекс Сандро се завърна в стартовия състав на Юве, след като остана резерва при победата с 1:0 над Рома. След мускулна умора, от 1-ата минута започна и Матайс де Лихт. На върха на атаката действа напълно възстановеният Алваро Мората.

Юве влезе в мача като фаворит и с 6 точки в актива си, докато Зенит имаше 3 т. Преди срещата торинци имаха 8 мача срещу руски отбори, в които не познаваха вкуса на загубата – 7 победи и 1 равенство, при голова разлика 18:3. Но единственото реми е именно от Санкт Петербург, 0:0 в групите на Шампионска лига през сезон 2008/09/

И първото полувреме премина така, сякаш сценарият ще се повтори – равностойно и без чисти положения пред двете врати. Първият интересен момент дойде в 18-ата минута, когато Малком се възползва от грешка на Матия Де Шилио и с технично изпълнение намери Клаудиньо. Той стреля силно и хвана в крачка Войсчех Счесни, но вратарят все пак успя да избие.

В средата на полувремето Федерико Киеза нахлу в наказателното поле, но ударът му беше блокиран от Деян Ловрен. После Юве имаше лек превес, но головите положения липсваха напълно. В 39-ата минута Киеза стреля фронтално срещу вратата, но високо над целта. По-късно звездата на италианците отправи фалцов удар към далечния ъгъл, но отново покрай целта.

В самия край на полувремето Дмитрий Чистяков засече с глава след корнер, но Счесни отново отрази. В 51-ата минута Юве най-накрая създаде чисто положение. Алваро Мората с брилянтен пас изведе Уестън Маккени сам срещу Станислав Крицюк, но вратарят го блокира.

Зенит отговори чрез Малком, чийто шут беше блокиран от Леонардо Бонучи в решаващия момент. В 53-ата минута домакините се разминаха на косъм от гола. Клаудиньо изпревари Де Шилио и стреля, но топката профуча покрай дясната греда.

В 74-ата минута Де Шилио центрира хубаво в наказателното поле и Маккени засече с глава, но в аут. Отговорът на Зенит отново беше бърз, но неефективен – далечен и неточен удар на Клаудиньо.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Ювентус стигна до трудната победа. Де Шилио центрира отляво, Деян Ловрен беше твърде далеч от Деян Кулушевски, който с глава преодоля Крицюк, за да вкара единствения гол в срещата.

Зенит Санкт Петербург – Ювентус 0:1

Голмайстор: 0:1 Кулушевски (86)

Зенит: Крицюк, Ракиций, Ловрен, Чистяков, Караваев (61-Сутормин), Сантош, Бариос, Вендел, Клаудиньо, Дзюба (61-Азмун), Малком (69-Кузяев)
Треньор: Сергей Семак

Ювентус: Счесни, Сандро (58-Куадрадо), Бонучи, Де Лихт, Де Шилио, Локатели (58-Артур), Бентанкур (84-Рамзи), Маккени, Киеза, Бернардески (58-Кулушевски), Мората (76-Кийн)
Треньор: Макс Алегри

Стадион: "Газпром Арена", Санкт Петербург
Съдия: Сандро Шерер (Швейцария)
Жълти картони: Бариос, Караваев (Зенит); Артур, Рамзи (Ювентус)