С гол на Данило в добавеното време, Ювентус измъкна 1:1 при гостуването си на Аталанта в едно от дербитата на 25-ия кръг на Серия "А", играно в Бергамо.

Срещата беше директна битка за 4-то място и "бианконерите" бяха на ръба да я загубят, но бразилецът се превърна в неочакван герой. Преди него Руслан Малиновски откри резултата с чудесен удар от дистанция в 76-ата минута. Известна вина за попадението носи и Войсчех Счесни.

Другият вратар - Марко Спортиело, се представи на изключително ниво и лиши новата звезда на торинци Душан Влахович от поне два гола с чудесни спасявания.

Така Юве запази 4-ото място в класирането с две точки повече от Аталанта, който има мач по-малко.

Аталанта беше без наказания си вратар Хуан Мусо, така че Марко Спортиело застана под рамката. Хосе Луис Паломино, Алексей Миранчук и Дуван Сапата бяха аут заради контузии. Атаката поведе Луис Муриел, който няма гол срещу Ювентус в 15 мача в Серия "А".

Макс Алегри очаквано направи няколко промени от трудната победа с 2:1 над Сасуоло за Купата през седмицата. Алваро Мората започна в атака, заедно с Пауло Дибала и новата звезда на торинци Душан Влахович, който изигра своя мач №100 в калчото. Адриен Рабио започна в халфовата линия, Денис Закария седна на пейката.

Сблъсъкът беше много важен за двата отбора в битката за Топ 4. Преди него Юве заемаше заветната позиция с две точки повече от Аталанта. Но "адзурите" имат мач по-малко, отложено гостуване на Болоня.

Аталанта влезе в мача в серия от 4 поредни срещи без победа – 2 равенства, последвани от 2 поредни загуби. Последното поражение на "Старата госпожа" в калчото дойде именно от "синьо-черните" – 0:1, след което хората на Макс Алегри записаха 8 победи и 3 ремита.

И формата на отборите си пролича в началните минути, когато Юве беше по-опасен. Още в 3-ата минута Душан Влахович насочи топката към горния ъгъл, но Марко Спортиело с прекрасна намеса изби. После вратарят отрази нов удар на сръбския стрелец, а 12-ата минута Влахович засече с глава в аут.

След почти четвърт час игра гостите пропуснаха нова голяма възможност да поведат. Уестън Маккени изведе Пауло Дибала с дълъг пас. Перлата на "Старата госпожа" се пребори със защитник и потърси далечния ъгъл, но на сантиметри от целта.

Аталанта създаде първия си голов шанс в средата на полувремето. След изпълнение на корнер, Мартен де Роон беше изпуснат и засече, но над горната греда. След половин час игра Войсчех Счесни излезе неразчетено и остави вратата празна. Ударът на Луис Муриел обаче беше слаб и Леонардо Бонучи изби.

Домакините веднага поискаха директен червен картон за поляка, но такъв не беше даден. До края на полувремето Жереми Бога се озова на обещаваща позиция, но вместо да подава, стреля и Матайс де Лихт блокира и нападателят си навлече гнева на Луис Муриел.

Малко след подновяването на играта Де Роон стреля, но Счесни с чудесна намеса отрази. Юве отговори с неточно изпълнение на Дибала с удобния му ляв крак. В 56-ата минута Влахович засече от движение, но отново Спортиело лиши сръбската звезда от гол.

Ювентус продължи да атакува и изстрел на Адриен Рабио излезе в аут. В 63-ата минута Теун Купмейнерс отправи удар, но Счесни беше добре пласиран и улови. Секунди по-късно Аталанта не поведе като по чудо. Купмейнерс изскочи от втора позиция във вратарското поле, но не успя да засече точно пред голлинията и "Старата госпожа" оцеля.

В 70-ата минута Берат Джимсити едва не си вкара автогол след корнер, а после Спортиело изби шут на Рабио. Така се стигна до 77-ата минута, когато Аталанта поведе. След късо изпълнение на фаул, топката беше подадена към Руслан Малиновски, който с перфектен удар от дистанция в горния ляв ъгъл матира Счесни за 1:0!

После Ханс Хатебур уцели греда, а в 93-ата минута Юве стигна до точката. Дибала центрира и Данило с глава оформи крайното 1:1!

Аталанта – Ювентус 1:1

Голмайстори: 1:0 Малиновски (76), 1:1 Данило (92)

Аталанта: Спортиело, Толой, Демирал, Джимсити, Хатебур, Де Роон, Фройлер, Дзапакоста (60-Мееле), Купмейнерс, Бога (91-Пашалич), Муриел (60-Малиновски)
Треньор: Джан Пиеро Гасперини

Ювентус: Счесни, Ди Шилио, Бонучи (79-Куадрадо), Де Лихт, Данило, Рабио (87-Артур), Локатели, Маккени (81-Кийн), Мората (88-Аке), Влахович, Дибала
Треньор: Макс Алегри

Бергамо, ст.: "Гевис"
Съдия: Маурицио Мариани
Жълти картони: Джимсити, Хатебур (Аталанта); Данило, Влахович, Де Лихт (Ювентус)