Получилият тежък удар в Барселона Байерн Мюнхен изненадващо загуби с 0:1 от Аугсбург в двубой от 32-ия кръг на германската Бундеслига, състоял се на стадион "Алианц Арена".

Домакините останаха с човек по-малко рано-рано, защото Пепе Рейна получи директен червен картон за нарушение срещу Бобадия. Верхаег пропусна отсъдената дузпа, а преди паузата Левандовски нацели напречната греда.

Именно Бабадия вкара единственото попадение двайсетина минути преди края на мача с петичка. Интересното е, че с асистенция се отличи Пиер-Емил Хойберг, който играе под наем именно от Байерн.

Аугсбург постигна втора победа в историята си над Байерн, като малките баварците спечелиха със същия резултат и в края на миналия сезон, слагайки край на серията от 53 поредни мача без загуба на Байерн.

Още в самото начало Бобадия получи право да изпълни пряк свободен удар след нарушение на Данте и стреля опасно, но Пепе Рейна се намеси адекватно и спаси. Преди да изминат десетина минути игра Гьотце пропусна първата възможност за домакините.

Във фаталната 13-а минута Байерн остана с човек по-малко. Пепе Рейна направи истински бодичек на отскубналия се сам срещу него Бобадия и реферът показа директен червен картон на стража. Верхаег застана зад топката, но нацели страничната греда.

Макар и останали с човек по-малко, шампионите разиграваха спокойно. Хуан Бернат пробва късмета си с изстрел от 25 метра, но не беше настроил мерника си. На отсрещната врата пък Есвайн прати кълбото извън очертанията на игрището.

В средата на първото полувреме отново Бернат отправи плътен удар, този път с десния крак, но испанецът би над напречната греда. Тиаго Алкантара центрира от фаул към границата на малкия пеналт, но там Левандовски стреля много неточно с глава.

В 33-тата минута Аугсбург пропусна златно положения. Бобадия върна назад след дълъг пас към него и колебливия Данте се подхлъзна, позволявайки на Алтънтоп да стреля от десетина метра. Последният обаче не уцели добре топката и я прати покрай лявата греда.

На отсрещната врата Томас Мюлер шутира покрай дясната греда и имаше претенции за корнер, които не бяха уважени. След това Гьотзе пусна хитро към Митчел Вайзер, но Хонг подложи крака си и спаси своя тим.

В 44-та минута Боатенг изведе Левандовски зад защитата на противника, но полякът уцели напречната греда, тичайки със защитник на гърба си.

След подновяването на играта пуснатият под наем от Байерн Хойберг изведе Бобадия, но той шутира встрани. На отсрещната врата Левандовски получи от Гьотце, но беше блокиран.

Малко преди да изтече половин час игра Хонг вкара топката във вратата на Байерн, но реферът отмени попадението заради спорно нарушение в атака на Вернер срещу Мануел Нойер.

Байерн веднага атакува и един от най-добрите на терена Вайзер отправи топовен снаряд от дистанция, с който накара Хитц да покаже класата си.

В 71-та минута Аугсбург вцепени Байерн. Пиер-Емил Хойберг, който е собственост на шампионите, се изстреля по лявото крило и подаде към Раул Бобадия в малкия пеналт. Нападателят изпревари паса, но засече с петичка и прати кълбото в мрежата!

Байерн изглеждаше уморен и не успяваше да създаде домакински натиск. Бастиан Швайнщайгер заложи на технично изпълнение от пряк свободен удар, но стреля над напречната греда.

В 86-тата минута Клаудио Писаро получи пред наказателното поле на гостите и отправи много хубав фалцов удар с левия крак, но не уцели вратата. До края Байерн изглеждаше примирен с поражението и не създаде нищо опасно.

Байерн Мюнхен - Аугсбург 0:1

0:1  Раул Бобадия - 71'

Червен картон (директен): Рейна (Байерн) - 13'

Пропусната дузпа:  Верхаег (Аугсбург) - 15'

Байерн: Рейна, Данте, Боатенг, Бернат, Вайзер, Лам (Нойер - 14'), Швайнщайгер, Тиаго, Мюлер (Рафиня - 74'), Гьотце, Левандовски (Писаро - 74')

Аугсбург: Хитц, Хонг, Верхаег, Клаван, Баба, Байер, Кор, Фойлнер, Алтънтоп (Хойберг - 46'), Есвайн (Вернер - 32'), Бобадия (Мьолдерс - 83')