Байерн Мюнхен остана четвърти на турнири Телеком Къп, губейки мача за третото място срещу Борусия Мьонхенгладбах с 3:4 след изпълнение на дузпи на стадион "Борусия Парк".

Пеп Гуардиола направи сериозни промени в сравнение с полуфиналната среща с Аугсбург. Три добри положения се откриха пред младия нападател Карл-Хайнц Лапе, който пропусна в осмата, 30-тата и 34-тата минута.

За домакините пък златен шанс профука Андре Хаан в 23-тата минута. Така се стигна до дузпи, където пропуски за Байерн направиха Пиер-Емил Хойберг и Фабиан Бенко. Филип Лам, Давид Алаба и Джошуа Кимих реализираха, докато Гладбах не сбърка от бялата точка.

Байерн Мюнхен - Борусия Мьонхенгладбах 0:0, 3:4 след изп. на дузпи

Байерн Мюнхен: Щарке, Лам, Рафиня, Щайнхарт (Пол - 28'), Алаба, Хойберг, Кимих,  Вайраух (Бенко - 23'), Гаудино, Грийн, Лапе

Гладбах: Хаймерот, Янчке, Брауверс, Шулц, Елведи, Дахуд, Щиндъл, Траоре (Млапа - 29'), Ритер (Нденге - 36'), Рафаел (Соу - 22'), Хаан (Родригес - 41')