Байерн Мюнхен победи Рьодингхаузен с 2:1 като гост и се класира за осминафиналите в турнира за Купата на Германия.

Момчетата на Нико Ковач дръпнаха рано-рано с два гола, дело на Сандро Вагнер и Томас Мюлер от дузпа. Малко след това Ренато Санчес изпорти дузпа и по всичко личеше, че домакините отиват на разлика.

Четвъртодивизионният отбор обаче показа характер на стадион "Щадион ан дер Бремер Брюке", създаде няколко прилични атаки и малко след почивката върна едно попадение чрез Линус Майер. До края обаче Байерн напълно контролираше играта и заслужено продължава напред.

Баварците откриха резултата в осмата минута чрез Сандро Вагнер, който засече от въздуха хубаво подаване на Ренато Санчес. Интересното е, че самият португалец свали топката директно от въздуха след прекрасния пас от дълбочина на Рафиня в наказателното поле.

Бяха изминали десетина минути игра, когато Байерн отново атакува и си спечели дузпа за задържане на Ренато в наказателното поле. Томас Мюлер застана зад топката и прати кълбото без проблеми в горния десен ъгъл, слагайки край на серия от 14 мача без попадение на клубно и национално ниво.

Мюлер отправи неточен удар при добра ситуация, а в средата на първата част Горецка си изпроси дузпа при падане в наказателното поле. Реферът посочи бялата точка, но Ренато Санчес разклати напречната греда с топовен изстрел.

Изключително груба грешка на Мюлер при връщане назад позволи на Енгелман да напредне, да остане сам срещу Нойер и да шутира, но изстрелът му беше под всякаква критика. До края на първата част пропуски за мюнхенци направиха Горецка, Алаба и Вагнер.

Буквално секунди след подновяването на играта Енгелман изпорти невероятна възможност за своите, завършвайки с много неточен удар горе в трибуните. В 49-ата минута обаче домакините все пак матираха Нойер след бърза акция отдясно. Лунга напредна и центрира в наказателното поле, където Линус Майер изпревари Рафиня и засече от движение.

Баварците реагираха като ужилени и създадоха няколко опасни атаки, при една от които Вагнер отправи хитър удар с петичка отблизо, но беше блокиран. След това неточни удари отправиха също така Рибери и Алаба.

Четвърт час преди края на редовното време Франк Рибери заложи на типичния си индивидуален пробив и шутира плътно в долния ляв ъгъл, но вратарят Хайман направи великолепно спасяване. Към края Алаба стреля неточно от фаул.

Рьодингхаузен - Байерн Мюнхен 1:2

0:1 Сандро Вагнер - 8'
0:2 Томас Мюлер - 13', дузпа
1:2 Линус Майер - 49'

Пропусната дузпа: Санчес (Байерн) - 23'

Рьодингхаузен: Хайман, Велагич, Флотман, Волф, Книщок, Кунце, Майер (Микелс - 79'), Лунга (Шлотке - 59'), Пфане, фон Пиеховски (Калкан - 71'), Енгелман

Байерн Мюнхен: Нойер, Зюле, Мартинес, Алаба, Рафиня, Тиаго (Гнабри - 75'), Ренато, Мюлер, Горецка (Кимих - 69'), Рибери (Шабани - 90'), Вагнер