Германия изпусна два гола аванс и завърши 2:2 с Аржентина в приятелска среща, която се игра на стадион „Сигнал Идуна Парк“ в Дортмунд.

Пореден силен мач този сезон изигра крилото на Байерн Мюнхен Серж Гнабри, нанизал четири гола на Тотнъм при историческата победа на баварците със 7:2 в Лондон миналата седмица.

Гнабри откри резултата днес след четвърт час игра след хубава индивидуална изява през куп от съперници, а в средата на първото полувреме изработи попадението на празна врата на голямата трансферна цел на баварците Кай Хаверц.

Като цяло гаучосите имаха леко предимство през първата част по отношение притежанието но топката, но не успяха да отправят нито един точен удар.

След почивката Емре Джан изпорти чисто голово положение за домакините след пас на Хаверц и в средата на втората част гаучосите намалиха пасива си. Маркос Акуня центрира отляво и около точката на дузпата Лукас Аларио стреля безпощадно с глава.

Аржентинците бяха по-агресивни в заключителната част и заслужено изравниха в 85-ата минута. Аларио навърза защитата на Маншафта и подаде на Лукас Окампос, който матира тер Стеген с плътен удар в левия ъгъл.

Германия – Аржентина 2:2

1:0 Среж Гнабри – 15’
2:0 Кай Хаверц – 22’
2:1 Лукас Аларио – 66’
2:2 Лукас Окампос – 85’