Хегемонът Байерн Мюнхен победи опашкаря Падерборн много трудно с 3:2 в първи мач от 23-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Алианц Арена".
Шампионите стартираха малко мудно и рано-рано можеха да се окажат в позицията на изоставащи. За техен късмет обаче вкаралият топката в мрежата зад Нойер Мамба се оказа в положение на засада и попадението му беше отменено.
Малко след това голмайсторът на първенството Роберт Левандовски стреля от движение с глава, но кълбото профуча покрай лявата греда.
В 26-ата минута Байерн все пак успя да поведе. Серж Гнабри получи в наказателното поле, финтира защитник, направи още едно лъжливо движение и през купа от играчи прати кълбото в долния десен ъгъл в своя мач №100 в Бундеслигата.
Малко преди почивката леден душ се изля върху феновете на Байерн, защото вратар №1 в света за периода 2013-2016 година Мануел Нойер направи нетипична за него грешка при излизане извън пеналта. Той не уцели топката и Денис Сърбени се възползва от подаръка - 1:1!
Байерн можеше моментално да си върне аванса, но отклоненият от крака на Щрохдийк шут на Толисо срещна напречната греда.
В началото на втората част Левандовски получи две добри възможности, но Леополд Цингерле се отличи със страхотни намеси. четвърт час след това вратарят на гостите направи още едно хубаво спасяване, този път срещу Кингсли Коман.
И Алфонсо Дейвис се включи към обстрелване вратата на съперника, но халф-бекът би неточно. В 70-ата минута обаче крепостта на Падерборн падна, защото Гнабри пусна назад към Левандовски от аутлинията и полякът не сбърка.
Радостта на Байерн не продължи дълго, защото пет минути след това Свен Мичел смълча целия стадион, правейки добавка отблизо след спасяване на Нойер.
Времето изтичаше и не се виждаше как Байерн ще избегне издънката, но в 88-ата минута Левандовски изправи зрителите на крака. Заслугата обаче беше на Гнабри, който центрира остро отляво и за Роберт остана задачата да намери опразнената врата от движение.
Така Байерн събра 49 точки на върха и има с четири пункта повече от РБ Лайпциг. Смелият Падерборн остава на дъното с 16 точки.
Байерн Мюнхен - Падерборн 3:2
1:0 Серж Гнабри - 26'
1:1 Денис Сърбени - 44'
2:1 Роберт Левандовски - 70'
2:2 Свен Мичел - 75'
3:2 Роберт Левандовски - 88'










Ефремова: Имало е подаден сигнал за едно от децата, замесени в убийството в Пловдив
Девет души потърсиха спешна помощ в София заради жегите само до обяд
Донев: До края на август ще има нов механизъм за минималната заплата
Рядка зебра се роди в зоопарка в Рига
Ефремова: Агенцията за социално подпомагане е имала сигнал за едно от децата в Пловдив
Ensana Aquahouse е първият хотел във Варна, включен в Michelin Guide
Бебе е спасено под отломките след земетресението в Колумбия (ВИДЕО)
Работник от взривения завод: Много хора плачеха, бяха уплашени
Продажбите на коли на ток по света растат, но Tesla e сама срещу китайците
Mazda 767B за близо 2 милиона долара пламна на „Лагуна Сека“
Вече се случва: петролен гигант смени бензиностанция със зарядни за ЕV
Mercedes-AMG готви чудовищен SUV с над 1100 конски сили
Дакота Дичева претърпя операции и на двете си ръце
Пет категории с преборвания за Балканиадата в Копривница
Ислам Махачев и Иън Мачадо Гари се срещнаха лице в лице преди UFC 330
Дейна Уайт не изключва създаването на женска BMF титла
Колко пъти и кога е най-добре да се храним през летните горещини?
Къде да активираме „еЗдраве“ и да получим достъп до здравното си досие?
Въвеждат метод за наблюдение на поведението на новородените в две болници в София
БЛС: Без държавна политика отдалечените райони може да останат без общопрактикуващи лекари
Коментари
Напиши коментар02:26 | 22 фев 2020 г.
01:49 | 22 фев 2020 г.
01:33 | 22 фев 2020 г.
00:48 | 22 фев 2020 г.
00:37 | 22 фев 2020 г.
00:25 | 22 фев 2020 г.
00:13 | 22 фев 2020 г.
23:34 | 21 фев 2020 г.
23:28 | 21 фев 2020 г.
23:28 | 21 фев 2020 г.
Напиши коментар