Бум на коронавирус в лагера на австрийския Залцбург - цели 15 души в клуба са новозаразени близо 2 седмици преди реванша с Байерн Мюнхен в Шампионската лига.

Двата отбора завършиха 1:1 след изравнителен гол на Кингсли Коман в 90-ата минута. Така баварците дишат по-спокойно преди реванша на 8 март на своя стадион "Алианц Арена".

Ответният мач обаче може да бъде детска игра за Байерн, ако заразата продължава да мъчи "биковете". Интересното е, че голяма част от заразените нямат симптоми и са дали положителни резултати за вируса при рутинни изследвания.

Вчера и двете тренировки на Залцбург не се състояха и има опасност отборът да бъде с нарушена подготовка. От клуба не съобщиха каква част от инфектираните са футболисти. Предстоят нови изследвания, след които ще стане ясно дали Залцбург ще бъде боеспособен в близките дни.