Ръководството на Атлетико М е готово да изслуша всички оферти отправени за българския национал Мартин Петров, съобщава мадридският вестник “Ас”. Според изданието бързоногото крило не е оправдало вложените в него надежди, когато бе привлечено за 10 млн. евро от Волфсбург миналото лято.
Въпреки че е водещ в отбора по асистенции с 8 завършващи подавания, Петров има само 1 гол в първенството, което е твърде малко според шефовете на “дюшекчиите”. “Ас” отбелязва, че засега Мартин може да бъде запомнен повече с отношението си към реферите, отколкото с изявите си на терена, затова при изгодна оферта Атлетико веднага ще се раздели с него.
Столичани имат варианти за заместник на национала, тъй като от следващия сезон в отбора ще пристигне левият защитник Мариано Перниа от Хетафе, така че спокойно като ляво крило може да се изявява Антонио Лопес, който играеше на този пост, когато треньор на тима бе Сесар Ферандо Хименес.
Вярно е, че Петров бързо се превърна в любимец на феновете на тима, но въпреки старанието си не е чак толкова ефективен, а и често продължава да има проблеми със съдиите, въпреки че преди време шефовете на клуба разговаряха с него именно по този въпрос.
През миналата седмица се заговори, че турският Галатасарай, където треньор е бившият наставник на Петров Ерик Герец, проявява сериозен интерес към крилото. “Ас” твърди, че Байерн М и Фиорентина са други два отбора, които могат да проват интерес към него, но много зависи от това, колко пари са готови да дадат за българина.
Друг проблем за адаптирането на Петров в отбора е това, че той доста бавно учи испански език и трудно общува със съотборниците си. Така че за съжаление няма да бъде кой знае каква изненада, ако Мартин премине в друг отбор след само един сезон в испанската столица.








Лекари и деца обединяват усилия срещу употребата на синтетични наркотици и вейпове
Шофьор блъсна и уби жена на пешеходна пътека в Хасково
4 зодии оставят проблемите зад гърба си до края на юли
Слаби магнитни бури се очакват на Земята на 15 и 16 юли
"Възраждане": Отпадането на руския патриарх Кирил от санкциите не е само наша
Кои са възможните съперници на Левски в третия кръг на ШЛ?
ИПБ: Пътната безопасност няма нужда от дискусии, кръгли маси
Задържаха 41-годишен мъж, пребил жена си
Тол камерите вече ще ни снимат и за моментна скорост
Проблем: Автономните коли блокират линейки и пожарни
Нов двигател на метанол премахва ограниченията на Евро 7
UFC освободи Мишел Перейра след загубата от Шара Булет
Рикардо Лукеи: Трябваше да заложа повече на бокса в битката с Мирно (ВИДЕО)
Хабиб: Следващият съперник на Усман е поне на нивото на Джъстин Гейджи
Илия Топурия: Ще пребия Царукян и ще правя с него каквото си поискам
Защо релаксът не е загуба на време?
СЗО и УНИЦЕФ: България отчита спад в имунизационния обхват при няколко ключови ваксини
За какво е важен хормоналният баланс?
Синдром на Симпсън-Голаби-Бемел – рядък синдром с увеличени размери на тялото и органите
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар