Легендата на НБА Майкъл Джордън смята, че включването на отбори от Европа в Лигата на извънземните ще повиши качеството на играта. Бившият баскетболист на Чикаго Булс и Вашингтон Уизърдс, който за мнозина издигна баскетбола до невероятно високо ниво, в момента е на рекламно турне в Европа, а иначе е съсобственик на Шарлот Бобкетс.

“Очевидно е, че европейците са много по-добре подготвени по основите на баскетбола и това им помага. У нас залагаме предимно на физиката, забивките и подаванията. Имаме изключителни играчи, но при тези обстоятелства е трудно да направим силен тим” каза Въздушния, явно припомняйки загубата на американците от Гърция на световното първенство.

“Мисля, че точно по тази причина включването на тимове от Европа в НБА е добра идея за в бъдеще. Разстоянията и пътуванията биха били проблем, но е очевидно, че европейските отбори могат да се противопоставят на тези от Лигата. Интереса на Стария континент към НБА също е много голям, така че това е още една причина за подобно развитие добави той.

Преди няколко дни комисионерът Дейвид Стърн заяви, че след около 10 години може да се направи конференция от европейски тимове, но това до голяма степен зависи от желанието на всеки град и от това, дали има подходяща зала. Според него в момента само 19 000 “Кьолн Арена отговаря на изискванията.

Очаква се обаче подобни съоражения да бъдат построени в Лондон, Москва и Мадрид. Както е известно няколко тима от НБА бяха на турне в Европа през тази есен, като изиграха доста мачове, а Филаделфия и ЛА Клипърс дори загубиха съответно от Барселона и ЦСКА Москва.