Отборът на Ел Ей Лейкърс победи Далас Маверикс със 127:110 у дома в мач от редовния сезон на НБА. В Лос Анджелис звездата на Далас Лука Дончич реализира трипъл-дабъл, но това не бе достатъчно на тима му да избегне поражението.

Първите две част на срещата бяха равностойни, като на почивката преднината на Лейкърс бе едва две точки, но в третата четвъртина домакините доминираха изцяло и си подсигуриха успеха.

Лейкърс бяха по-ефективни в стрелбата (53,8 процента успешна стрелба), а трима играчи на тима се отчетоха с 25 и повече точки - Леброн Джеймс (25 точки, 8 борби и 8 асистенции), Антъни Дейвис (28/12/9) и Ди'Анджело Ръсел (29). За Далас Дончич завърши с 33 точки, 13 борби и 10 асистенции, но Кайри Ървинг нямаше ден в стрелбата и вкара само 12 точки при 25 процента успеваемост.

След този успех Лейкърс заемат десето място на Запад с 21 победи и 21 загуби, докато Маверикс са на седма позиция в същата конференция с баланс 24-18.