Ла Фурия Еспаньола прегази и Тунис, побеждавайки с 3-1 и вече чака съперника си на осминафиналите. За разлика от мача срещу Украйна, този път победата дойде много трудно.

Още в осмата минута защитата на Испания позволи на Жазири да ги направи смешни, след което центрирането му бе засечено от воле от Джавхар Мнари. Въпреки че Касияс спаси първия удар, след добавката бе безпомощен.

След гола испанците притиснаха противника и  срещу сгъстената защита на Тунис застрашаваха вратата след множество ъглови удари и центрирания от фаулове пред наказателното поле.  След едно такова центриране удар с глава на Шаби Алонсо бе избит от защитник от голлинията.

Така на полувремето Луис Арагонес направи две смени, които се оказаха решителни за изхода на мача. Капитанът на тима - Раул Гонзалес влезе на мястото на Луис Гарсия, а Сеск Фабрегас замени Маркош Сена.

В 71-та мин. именно Раул вкара изравнителното попадение за Испания, след като добави избита след мощен удар на Фабрегас топка. Само 5 минути по-късно Фабрегас изведе Фернандо Торес сам зад защитата и бързоногият нападател изпревари излизащия вратар, за да вкара победния гол.

В последната минута Торес бе фаулиран в наказателното поле след центриране на Раул и от дузпата сам вкара гола за крайното 3-1. В даденото от съдията продължение отново Фабрегас даде страхотен пас, извел Торес абсолютно сам, но Ел Ниньо се замота и позволи на вратаря да избие в корнер.

Въпреки трудната победа, след края на мача статистиката показа смазващото предимство на Испания - 66% владеене на топката, 24-4 удара по посока на вратата и 12 -1 ъглови удара. За играч на мача бе определен халфът на Ливърпул Шаби Алонсо.