Фиорентина победи Лацио с 2:1 след обрат от 0:1 на „Артемио Франки“. Домакините уцелиха пет греди, като една от тях все пак доведе до гол. Така "виолетовите" събраха 41 точки и изместиха от седмото място римските „орли“, които са с една по-малко.

Първият гол на стадион "Артемио Франки" във Флоренция беше отбелязан от гостите в края на първото полувреме и беше дело на Луис Алберто. Майкъл Кайоде обаче възстанови паритета в 61-ата. Пет минути по-късно домакините получиха дузпа. Въпреки, че реферът беше привикан да прегледа ситуацията със системата ВАР, той остана верен на първоначалното си решение и посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Николас Гонсалес, но неговият удар разтресе лявата греда. Отскочилата топка попадна в Джакомо Бонавентура и добавката му беше успешна за 2:1, а това се оказа и крайният резултат в мача.