Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола е щастлив, че за седма поредна година неговият отбор достига до четвъртфиналите в Шампионска лига. Актуалният носител на трофея в турнира Сити елиминира ФК Копенхаген след две победи с по 3:1 на осминафиналите.
"Беше трудно да атакуваме Копенхаген, защото те са добре организирани, играят с четирима или петима отзад. Но ние сме отбор, който вярва, че може да спечели. Конкурираме се с Реал Мадрид и Байерн. Не знаем с кого ще се срещнем следващия път, ще изчакаме и ще видим. Важното е, че седем поредни години достигаме до четвъртфиналите“, каза Гуардиола.
Треньорът направи седем промени в своя отбор в сравнение с победата срещу градския съперник Манчестър Юнайтед с 3:1 миналата неделя и преди дербито с лидера Ливърпул този уикенд.
"Имахме нужда от енергия, свежи крака. Знам колко уморени, изтощени бяха някои от играчите ми днес... Играем в неделя. Така че имам нужда от свежи крака", каза Гуардиола.
Сити е на точка зад Ливърпул и точка пред Арсенал след 27 мача в лигата в напрегната битка за титлата. Те продължават и за Купата на Англия с четвъртфинал срещу Нюкасъл Юнайтед на 16 март.
"За да бъдем част от битката за трофеите, имаме нужда от всички. Невероятно щастливи сме, че все още сме във всички състезания", каза Гуардиола.
Снимка: БГНЕС







Мъж преби майката на детето си с метална пръчка в София
Българският фолклор вдъхновява нов дует и концерт-спектакъл за деца
Прибират цялата печалба на държавните дружества от 2025 г
Задържаха криминално проявен за кражба на скъпи мотори в София
Публикуваха верните отговори на матурата по БЕЛ
Полицайката Симона Радева, помагала на Семерджиев, поиска свобода
Парното през лятото спасява двигателя от основен ремонт
Kia Niro остава само пълен хибрид в Европа
Корейци правят гориво от въздуха
Какви проблеми крие Audi A6 на старо
България сред водещите сили на Европейското по канадска борба в Будапеща
Асдрен Гаши преди SENSHI 31: „Влизам в ринга на война – феновете могат да очакват истинско зрелище!“
Усик ще бие по точки? Шампион не вярва в нокаут срещу Рико Верхувен
Изгряващата звезда в тежка категория: „Вярвам, че съм най-добрият в света“
Затлъстяването повишава риска от рак
Внезапно залежаване в напреднала възраст – кои състояния стоят зад него?
Отбелязваме Международния ден на клиничните изпитвания
Писането на ръка като нов начин за ранна диагностика на Алцхаймер
Коментари
Напиши коментар11:29 | 7 мар 2024 г.
10:13 | 7 мар 2024 г.
09:46 | 7 мар 2024 г.
Напиши коментар