Европейският клубен шампион Манчестър Сити продължава защитата на трофея си. Хората на Хосеп Гуардиола спечелиха с 3:1 и реванша срещу ФК Копенхаген, класирайки се за ¼-финалите в турнира.

„Гражданите“ победиха датчаните със същия резултат и при визитата си в Копенхаген. Така те ги отстраниха с общ резултат 6:2.

Сити предреши крайния победител още преди да е изтекла и 10-ата минута от двубоя на „Етихад“. Мануел Аканджи  откри в 5-ата минута, а Хулиан Алварес удвои в 9-ата. Ерлинг Холанд заби дежурния си гол в добавеното време на първото полувреме. Почетното попадение за гостите реализира Мохамед Елиунуси в 29-ата минута.

„Гражданите“ не оставиха и капка съмнение в превъзходството си. Те пропуснаха още няколко изгодни положение, но след почивката видимо намалиха оборотите, след като си свършиха работата и с оглед на предстоящия сблъсък за върха във Висшата лига срещу Ливърпул.

Двубоят започна перфектно за домакините. Те откриха резултата още в 5-ата минута, когато центриране  до Мануел Аканджи, който шутира от въздуха и преодоля стража на гостите за 1:0.

Три минути след това Оскар Боб направи отличен индивидуален рейд, който завърши с блокиран удар и корнер. Родри нацели гредата след изпълнението, а топката стигна до Хулиан Алварес. Аржентинецът стреля от левия фланг прати топката право в ръцете на Камил Грабара, който обаче не успя да я улови, а я изпусна във вратата си.

В 29-ата минута датчаните върнаха едно попадение. Мохамед Елиунуси комбинира красиво с Оскарсон, който му върна с пета, след което първият стреля под Едерсон и намали изоставането на гостите.

Гостите потърсиха изравняването в следващите няколко минути Йелерт и Ашуири опитаха опасни центрирания, които не се оказаха проблем за "гражданите". След тях Денис Вавро на свой ред изпробва късмета си и стреля от дистанция, като топката се отби в противников защитник.

В продълженията на първата част Ерлинг Халанд получи страхотен извеждащ пас от Родри. Норвежецът успя да поеме топката, след което стреля с левия си крак между няколко човека от Копенхаген, а топката отново посети мрежата на гостите.

След антракта логично темпото на мача спадна драстично на фона на резултата, който удовлетворяваше Манчестър Сити.

В 63-ата минута пресата на Копенхаген даде резултат и гостите откраднаха топката. Последва остро подаване в наказателното, с което обаче Оскарсон се размина и не успя да стреля.

Три минути след това Едерсон спаси отлично, за да лиши Копенхаген от втори гол. Магнус Матсон стигна до топката след разбъркване пред наказателното поле на "гражданите", след което шутира силно, но стражът на домакините се справи.

В 77-ата минута Матсон комбинира със съотборник, след което стреля по земя, но топката мина встрани от целта.

В добавеното време гредата спаси Копенхаген от нов гол, а Сити е в Топ 8 и продължава защитата на трофея си в Шампионската лига.

Манчестър Сити – ФК Копенхаген 3:1

Голмайстори: 1: 0 - Мануел Аканджи (5'), 2: 0 - Хулиан Алварес (9'), 2: 1 - Мохамед Елиунуси (29'), 3: 1 Ерлинг Холанд (45' + 3')

Манчестър Сити: 31. Едерсон, 82. Рико Люис, 25. Мануел Аканжи, 3. Рубен Диаш, 24. Йошко Гвардиол, 16. Родриго Ернандес, 8. Матео Ковачич, 27. Матеус Нунеш, 19. Хулиан Алварес, 52. Оскар Боб, 9. Ерлинг Холанд

ФК Копенхаген: 1. Камил Грабара, 19. Елис Йелерт, 3. Денис Вавро, 26. Скот Маккена, 22. Петер Анкерсен, 2. Кевин Дикс, 47. Виктор Фрохолд, 18. Ори Оскарсон, 36. Вилиам Клем, 30. Елиас Ашури, 10. Мохамед Елиунуси