Манчестър Сити се класира за ¼-финалите за ФА Къп, прегазвайки с 6:2 Лутън като гост. Двубоят се превърна в истинско шоу и голов рецитал на чупещия всякакви голови рекорди Ерлинг Холанд. Норвежкият таран заби феноменалните 5 попадения във вратата на „шапкарите“.

В ролята на другото главно действащо лице в срещата влезе Кевин де Бройне. Белгийският плеймейкър също регистрира историческо постижение, след като асистира за първите 4 попадения на Холанд.

Още едно попадение за гостите за цвят реализира Матео Ковачич. За Лутън двата гола заши Джордан Кларк.

Голеадата започна още в 3-ата минута. Тогава Де Бройне намери перфектно Холанд в пеналта и той не остави шансове на Крул – 0:1.

Четвърт час по-късно Холанд удвои след нова феноменална асистенция на Де Бройне. Норвежецът излези очи в очи със стража и реализира за 0:2.

В 40-а минута белгийският полузащитник Де Бройне отново показа невероятния си поглед върху играта, като изведе Ерлинг Халанд сам срещу Тим Крул, а норвежецът бе категоричен и успя да оформи своя хеттрик със страхотен завършващ удар.

В 45-а минута падна най-красивиян гол в двубоя. Джордан Кларк получи хубав пас и овладя, като реши да стреля от сериозно разстояние, а опитът му намери точно пространството, където горната и лявата странична греда на Ортега се събират, като се превърна във феноменално попадение - 1:3.

В 52-а минута Джордан Кларк получи убийствено подаване, озовавайки се сам срещу вратаря, като отбеляза с увереност. Топката отиде под напречната греда, а ударът бе перфектен - 2:3.

Само три минути по-късно Ерлинг Холанд отново получи от Кевин де Бройне, а норвежкият нападател чукна топката в опразнената врата, като нямаше проблеми да отбележи четвъртото си попадение в срещата - 2:4 за Манчестър Сити.

В 58-а минута Бернардо Силва се отличи с чудесен пас, намерил Ерлинг Халанд в наказателното поле, който се възползва от ситуацията и стреля ниско, за да оплете топката в мрежата - 5:2 за Манчестър Сити и пети гол за Холанд.

В 72-а минута Матео Ковачич достигна до подаване и нанесе перфектен удар от границата на пеналтерията, влетял под напречната греда зад вратаря - 6:2 за Манчестър Сити.

До края не паднаха повече голове в тази шеметна вечер на стадион „Кенилуърт Роуд“, която предложи истинско шоу на феновете с главни герои Ерлинг Холанд и Кевин де Бройне.

Лутън – Манчестър Сити 2:6

Голмайстори: 0:1 - Холанд (3), 0:2 - Холанд (18), 0:3 - Холанд (40), 1:3 - Кларк (45),2:3 - Кларк (52), 2:4 - Холанд (55), 2:5 - Холанд (58), 2:6 – Матео Ковачич (72)

Лутън: 23. Тим Крул, 29. Амари Бел, 16. Рийс Бърк, 15. Теден Менги, 45. Алфи Даути, 6. Рос Баркли, 18. Джордан Кларк, 7. Чидози Огбене, 14. Тахит Чонг, 9. Карлтън Морис, 19. Коули Уудроу

Манчестър Сити: 18. Стефан Ортега, 6. Нейтън Аке, 25. Мануел Аканджи, 5. Джон Стоунс, 2. Кайл Уокър, 8. Матео Ковачич, 10. Джак Грийлиш, 17. Кевин де Бройне, 27. Матеуш Нунеш, 20. Бернардо Силва, 9. Ерлинг Холанд