Гьозтепе Измир, воден от Станимир Стоилов, спечели с 3:0 гостуването си на Гиресунспор на стадион „Джотанак“ в мач от 31-вия кръг във второто ниво на турския футбол – Първа лига. По този начин Гьоз-Гьоз вече е на крачка от директна промоция в елита на Турция – Суперлигата. На тима са му нужни само 2 точки от оставащите 3 кръга.

Юлчън Каян даде аванс на Гьозтепе в 41-вата минута, преди на старта на второто полувреме да удвои преднината на своя тим с втория си гол в 49-ата минута. Умит Акдаг пък оформи крайното 3:0 в полза на гостите от Измир с попадението си в 68-ата минута.

След този успех Гьозтепе има 63 точки в актива си, като продължава да бъде на 2-ро място, на 11 точки от третия Коджаели и четвъртия Чорум, макар и с мач повече от преследвачите. При техни грешни стъпки в настоящия кръг, Гьо-Гьоз още в понеделник може да празнува промоцията.