Валенсия победи с 3:1 у дома Йънг Бойс в среща от група "Н" на Шампионска лига. "Бяло-черните", които се представят колебливо в Примера дивисион дивисион, поведоха в резултата в 14-ата минута чрез Санти Мина, който се разписа на празна врата.

Карлос Солер проби към вратата и стреля към нея, топката се удари в гредата и попадна в Мина, който даде аванс за домакините. Швейцарците изненадващо изравниха с диагонален шут на Роджър Асал в 37-ата минута на мача на "Местая".

Три минути преди почивката Мина направи резултата 2:1 след асистенция на Солер. В 56-ата минута Солер се разписа за 3:1 и даде необходимото спокойствие в състава на Валенсия.

Секу Жуниор Саного от гостите получи червен картон в 77-ата минута за нарушение срещу Франсес Куклен. Първата победа в турнира през тази година осигури на валенсианците актив от 5 точки и второ място в групата до момента. Йънг Бойс е на четвърта позиция със само 1 спечелена точка.

По-късно днес Ювентус приема Манчестър Юнайтед в другия мач от тази група.