Манчестър Юнайтед постигна поредния си фамозен обрат в Шампионска лига, след като победи с 2:1 Ювентус насред Торино.
Италианският хегемон поведе в 65-ата минута чрез Кристиано Роналдо, който за трети път в кариерата си се разписа срещу бившия си отбор. "Червените дяволи" обаче не бяха казали последната си дума.
В 86-ата минута Хуан Мата изравни с великолепно изпълнение на фуал, а в 90-ата минута драмата стана пълна. След разбъркване Пол Погба принуди Алекс Сандро да си вкара автогол, с което беше с основна заслуга за големия успех на Юнайтед над бившия му отбор.
В класирането Юве остава лидер с 9 точки, но пропусна чудесен шанс да си осигури място на 1/8-финалите още тази вечер. Юнайтед е на 2-ра позиция със 7 т., Валенсия има 5, Йънг Бойс е на дъното с 1 т.
И двамата треньори заложиха на 4-3-3. Макс Алегри беше предпочел Матия Де Шилио за десен защитник вместо Жоао Кансело. Капитанът Джорджо Киелини се завърна в стартовия състав. В атака действаха Хуан Куадрадо, Пауло Дибала и голямата звезда Кристиано Роналдо. За първи път от повече от месец възстановеният Сами Кедира излезе на терена.
В отсъствието на Ромелу Лукаку на върха на атаката за гостите действа Алексис Санчес. До него бяха поставени Антони Марсиал и Джеси Лингард. Пол Погба направи емоционално завръщане в Торино и италианските тифози го посрещнаха с аплодисменти. Неманя Матич и Андер Ерера играха до него в халфовата линия.
Мачът започна на високо темпо и два удара на Кристиано Роналдо бяха блокирани. Гостите разчитаха на дълбока преса, а в 10-ата минута изстрел по диагонала на Родриго Бентанкур не попадна в целта след рикошет. След четвърт час игра Роналдо отправи нов шут, този път в аут.
После двата отбора се надлъгваха и първото по-интересно положение дойде след близо половин час игра. Тогава Алексис Санчес беше изведен с дълго подаване, но не успя да засече от удобна позиция. В 31-ата минута Юнайтед стигна до фаул пред наказателното поле, но чилийската звезда на отбора нацели стената.
Последва светкавична контра за Юве, която завърши с мощен изстрел на Сами Кедира право в ръцете на Давид Де Хеа. Това беше и първият точен удар в сблъсъка. По-късно испанският вратар парира и шут по земя на Хуан Куадрадо.
В 35-ата минута гредата спаси "червените дяволи". Роналдо с едно докосване намери Кедира на точката за дузпата. Световният шампион от 2014 г. стреля без забавяне, но десният стълб помогна на гледащия безпомощно Де Хеа. В края на полувремето Войсчех Счесни показа, че не спи, след като спаси слаб, но коварен шут на Пол Погба.
Втората част започна с пропуск за Юнайтед. Антони Марсиал проби на скорост в наказателното поле, но изстрелът му към далечната греда излезе в аут. Юве отговори на мига. Пауло Дибала се завъртя на границата на наказателното поле и стреля, но напречният стълб спаси Де Хеа.
В 65-ата минута домакините поведоха. Леонардо Бонучи с дълъг пас като по учебник изведе Кристиано Роналдо. Той надбяга Крис Смолинг и със страховит удар от воле откри резултата! Голът вдъхнови "старата госпожа" и мачът излезе от досегашния си апатичен стил. И секунди след това Де Хеа отрази шут на Миралем Пянич. В 73-ата минута Куадрадо намери босненският национал, но този път той не уцели вратата.
После Роналдо намери Куадрадо при атака на скорост, но мерникът на колумбиеца също изневери. В 79-ата минута гостите можеха да възстановят равенството, но изстрелът на Маркъс Рашфорд профуча в опасна близост от вратата. В 86-ата минута Юнайтед все пак изравни, след като резервата Хуан Мата вкара великолепен гол от фаул.
Драмата стана пълна в 90-ата минута, когато след меле Погба принуди Алекс Сандро да си вкара автогол при ново статично положение, с което гостите спечелиха!
Ювентус - Манчестър Юнайтед 1:2
Голмайстори: 1:0 Роналдо (65), 1:1 Мата (86), 1:2 Сандро (90-авт)
Ювентус: Счесни, Де Шилио (83-Бардзали), Бонучи, Киелини, Сандро, Пянич, Кедира (61-Матюиди), Бентанкур, Куадрадо (90-Манджукич), Роналдо, Дибала
Треньор: Макс Алегри
Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Йънг, Смолинг, Линдельоф, Шоу, Погба, Матич, Ерера (79-Матич), Лингард (70-Рашфорд), Марсиал, Санчес (79-Фелайни)
Мениджър: Жозе Моуриньо
Торино, ст.: "Алианц Стейдиъм"
Съдия: Овидиу Алин Хатеган (Румъния)
Жълти картони: Сандро, Дибала (Ювентус); Матич, Ерера, Марсиал (Юнайтед)
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/2ZwJDwwTpCU" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>







Ветеринар спаси малко лисиче във Велико Търново
В "България сутрин" на 29 май от 09:30 часа: Какво време ни очаква в последните дни на май и началото на юни
Мечка нападна българин в Румъния, опериран е по спешност (ВИДЕО)
Само френска музика: Певицата Александра Панайотова кани публиката на вълнуващо пътешествие
Руснаци призоваха Илон Мъск да бъде ударен с ядрено оръжие
НОИ потвърди: От септември няма да има забавяне на пенсиите
Наришкин: НАТО се готви за мащабен конфликт на Изток
Девет жертви взе горещата вълна във Великобритания
Какво се случва, ако батерията на хибрида се повреди?
SEAT и Cupra поемат в различни посоки
Ню Йорк поставя ограничители на скоростта за нарушители-рецидивисти
Зареждане на електрически автомобил: какво трябва да знаете преди покупка на EV?
Белчо Горанов даде старта на пилотния проект Be Fair
Колби Ковингтън: Без съмнение съм достоен за Залата на славата на UFC
Агит Кабайел: Възрастта и нестандартният стил на Верховен създадоха проблеми на Усик
Даниел Кормие с притеснения за завръщането на Макгрегър срещу Холоуей
Профилактичните прегледи при детето от първата година до пълнолетието
Аминокиселината левцин от храната може да засилва клетъчната енергия
Какво прави дългата връзка със сексуалното желание?
Защо се появява линеа нигра по време на бременност?
Коментари
Напиши коментар15:49 | 9 ное 2018 г.
19:15 | 8 ное 2018 г.
18:29 | 8 ное 2018 г.
16:18 | 8 ное 2018 г.
15:12 | 8 ное 2018 г.
14:50 | 8 ное 2018 г.
10:10 | 8 ное 2018 г.
09:43 | 8 ное 2018 г.
09:19 | 8 ное 2018 г.
09:04 | 8 ное 2018 г.
Напиши коментар