Борусия Дортмунд постигна първа победа в груповата фаза на Шампионска лига. "Вестфалци" надиграха като гости Нюкасъл с 1:0 в група "F".

Попадението за германците вкара полузащитникът Феликс Нмеча в 45-та минута, благодарение на асистенция от защитника Нико Шлотербек.

Възпитаниците на Един Терзич вече са втори с 4 точки. Първи е ПСЖ с 6 точки, "свраките" са вече трети с 4, а Милан е последен с две.

В друг мач нидерландският гранд Фейенорд разби с 3:1 италианския Лацио на стадион "Де Кайп" в Ротердам.

Мексиканецът Сантяго Хименес даде аванс за домакините с гол в 31-ата минута, а Рамиз Зеруки от Алжир покачи за 2:0 във втората минута на добавеното от съдията продължение на първата част.

В 25-ата минута друго попадение на Хименес беше отменено поради засада от ВАР, предава Фокус. През втората част 22-годишният мексиканец вкара още веднъж, оформяйки класическото 3:0 в полза на ротердамци.

В 83-ата минута "лациалите" отбелязаха почетен гол. Той беше на Педро след точно изпълнена дузпа. С успеха Фейенорд оглавиха класирането на група "Е" с 6 точки. Лацио са с 4 на 3-ата позиция.