Локомотив Пловдив загуби с 0:1 от Страсбург в първия мач между двата тима в третия квалификационен кръг за Лига Европа.

Домакините играха с човек по-малко повече от 80 минути след червения картон на Йосип Томашевич в началото на срещата, а имаха и претенция за дузпа.

Бурно подкрепяни от своите фенове, създали колоритна атмосфера футболистите на Локомотив се хвърлиха здраво в двубоя. В 8-ата минута Анте Аралица се отзова на опасна позиция, но топката бе изчистена от бранителите на съперника. Две минути по-късно Йосип Томашевич получи директен червен картон, след като изтърва Нуно да Коща и го фаулира пред наказателното поле на своя тим. Останали с човек по-малко домакините се разколебаха и допуснаха гол. Негов автор стана Стефан Митрович, пронизал с глава вратата на "черно-белите" след центриране от фаул в 13-ата минута.

Локомотивци обаче не се предадоха и отговориха на предизвикателството. В 20-ата минута вратарят на французите Мат Селс парира удар на Анте Аралица. Метири минути по-късно Димитър Илиев стреля неточно. В 30.-ата минута при опасна атака на гостите Ибрахима Сисоко стреля от удона позиция, но неточно.

В 39-ата минута локомотивци поискаха дузпа за игра с ръка на Жонас Мартен в наказателното поле. игра с ръка в собственото си поле след центриране на Умарбаев. Съдията прецени, че няма основание да отсъди най-тежкото наказание във футбола и бе бурно освиркван от феновете.

Две минути преди почивката Берсент Карагарен изведе Ален Ожболт на удобна позиция и словенецът вкара гол. Попадението обаче бе отменено, тъй като той се оказа в положение на засада.Доакините започнаха по-активно второто полувреме и в 47-ата минута Димитър Илиев от границата на наказателното поле отправи неточен удар. Футболистите на Страсбург реагираха и изнесоха играта към вратата на "черно-белите". В 60-ата минута Юсуфи Фофана изведе съотборника си Нино да Коща , който стреля коварно, но Мартин Луков спаси.

Девет минути по-късно Жанриснер Белегард от франския тим стреля неточно от удобна позиция. Локомотивци не се предадоха и продължиха да атакуват. В 87-ата минута Бирсент Карагарен от наказателното поле стреля в аут. Две минути по-късно резервата на гостите Людавик Ажурек можеше да се разпише. Той излезе сам срещу Мартин Луков, но вратарят на домакините парира удара му. Последва добавка на нападателя на гостите, но Давид Малембана изби коженото кълбо.

Локомотив Пловдив - Страсбург 0:1

0:1 Стефан Митрович (13)

Червен картон: За Локомотив - Йосип Томашевич (10)

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Милош Петрович, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Петър Витанов (82- Георги Илиев), Парвиз Умарбаев (67- Давид Молембана), Бирсент Карагерен, Димитър Илиев , Момчил Цветанов, Ален Ожболт (67- Уирис Густаво), Анте Аралица.

Страсбург: Мат Селс, Мохамед Симакан, Александър Джику, Стефан Митрович, Абдалар Ндур, Юсуф Фофана (64- Кевин Лала), Ибрахима Сисоко, Ламине Коне, Нуно да Коща (75- Людовик Ажорж), Жонас Мартен, Жанриснер Белегард