България ще се изправи срещу Германия в спор за място на четвъртфиналите на Европейското първенство по волейбол, което се провежда в четири страни. „Лъвовете“ разбраха съперника си в четвъртък вечер след успеха на Италия над Чехия с 3:1 гейма в нашата група В.

Победата на „Скуадрата“ ни изпрати срещу Бундестима, като при загуба от чехите нашият опонент на осминафиналите щеше да бъде олимпийският шампион Франция. Вчера възпитаниците на Силвано Пранди стигнаха до труден успех над Беларус с 3:1 гейма, който ги прати в елиминационната фаза на турнира.

Мачът с Германия ще бъде на 12 септември, неделя, от 20:00 часа българско време. При успех ни чака победителят от двойката Италия – Латвия. Осминафиналите ще се проведат в Полша и Чехия съответно в Гданск и Острава.