Селекционерът на младежкия ни национален отбор по волейбол Найден Найденов заяви, че целта пред него и тимът му е да стигне възможно най-напред в започващото утре у нас и в Италия Световно първенство по волейбол до 21 години.
Българският тим ще посрещне в София Полша, Куба и Бахрейн в група В, а в столичната зала Левски София ще се изиграят също и мачовете от група D, в която са тимовете на Бразилия, Русия, Камерун и Канада. "Мога да кажа с беглата си информация, която имам за Полша и Куба, че са много сериозни отбори, така че още в групата ще бъде тежко, но така се е случило, настроени сме на тази вълна, че ще играем с много сериозни отбори и ще трябва да дадем максимума от себе си.
Всеки треньор и състезател иска да стигне по-напред. Подготовката протече нормално, вече месец и половина, два имахме възможност някои неща да сработим, да подобрим технически, нямаше контузии, всички бяха в оптимално състояние. Мога да разчитам на всички играчи и на момчетата, които се присъединиха от по-малкия отбор, на които дадох един период да починат, но мисля, че вече са в кондиция", допълни Найденов ден преди първия ни мач срещу Бахрейн.
Треньорът на България призова властите да допуснат публика до мачовете, най-малко за хора със сертификат за ваксинация, отрицателен тест или прекаран вирус. "За мен това е голям проблем и за мен може да се вземе решение, с което да бъде допуснат определен брой публика, естествено, всеки с документи, че е ваксиниран или че е прекарал, но без публика няма да е същото и домакинството става съвсем различно. Все още има време, така че дано се вземе решение поне хора, които имат такива документи, да се пускат. Онзи ден гледахме в Полша 20 хиляди на финала, така че може някакъв компромисен вариант да се направи от властите", каза Найденов.







Мъж е в "Пирогов" след пожар в свинеферма край Дупница
Съдът остави в ареста румънеца, обвинен за смъртта на шестима мигранти в Бургас
Съдиите спестиха червен картон на Мечката след яко меле
Кристали за положителна енергия в дома
ЦСКА победи с 1:0 Левски във "Вечното дерби", съдията спести червени картони
Иновация: Учени от БАН разработват батерия от утайка за кафе
Toyota съживява позабравена марка с приключенски офроудър
Червена разделителна лента намалява катастрофите
Шест ужасни коли с гениални хрумвания
Почина архитектът на трансформацията на Renault
UFC представи официалния постер за турнира UFC 323 с Мераб Двалишвили и Пьотр Ян
Бенил Дариуш: Арман Царукян може да спечели убедително в Катар, но Дан Хукър е „опитно куче“
Джак Дела Мадалена иска двубой с Хамзат Чимаев
Петрос Де Фрейтас преди SENSHI 29: „Ще покажа защо съм най-добрият – и защо мястото ми е сред шампионите!“
Епидемия от самота и отсъствие на принадлежност мъчи съвременния човек
Приемът на мелатонин се свърза с повишен риск от сърдечна недостатъчност
Доц. д-р Красимира Христова с международно признание на световния форум по хипертония в Китай
Мобилни екипи на Националния център за психосоматика осигуряват психологична грижа за пациенти с тежки заболявания в София
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар