Волейболните националки на България надиграха отбора на Доминиканската република с 3:0 (25:15, 25:13, 25:21) в първата си среща от третата седмица в турнира Лига на нациите, който се провежда в Арена Армеец.

"Лъвиците" се изкачиха на 12-а позиция във временното класиране (3 победи, 6 загуби), доминиканките са 11-ти със същия актив и баланс, но по-добро геймово съотношение.

Селекционерът Лоренцо Мичели направи някои промени в стартовия състав - на терена като диагонал се появи Радостина Маринова, на мястото на Силвана Чаушева, която не е възстановена.

Българките спечелиха първите два гейма с лекота - 25:15, 25:13 точки.

В третата част съперничките подобриха играта си, но нашите момичета все пак успеха да затворят и тази част с 25:21 точки.

Мария Йорданова изигра много силен мач, като бе най-резултатна и се отчете с 22 точки (1 ас, 2 блокади). Мирослава Паскова и Нася Димитрова записаха по 10 точки (4 блокади). За Доминикана Гайла Гонзалес бе единствената с двуцифрен актив - 10 точки (2 блокади