Милан не само отпадна безславно от Шампионската лига, но го направи с много сериозен общ резултат. Росонерите изгубиха 1:4 в Мадрид срещу Атлетико и напускат турнира с общ резултат 1:5. Само два пъти в най-стария клубен турнир Милан е отпадал с по-голям общ резултат.

През 1959 г. Милан губи с общото 1:7 срещу Барселона, а другата срамна страница е поражението с 2:7 срещу Манчестър Юнайтед през 2010 г.

Това бе едва четвъртият път в историята на Шампионската лига, в който Милан губи гостуване като допуска поне 4 гола. Росонерите паднаха с 0:4 срещу Депортиво, 0:4 срещу Манчестър Юнайтед, 0:4 срещу Барселона и сега.

Като цяло Милан отпада на осминафинал в Шампионската лига в пет от последните 6 участия в турнира. Откакто Кларънс Зеедорф застана начело на клуба росонерите са изиграли 11 мача, от които имат 4 победи и 6 загуби при голова разлика 10:15.

Атлетико Мадрид пък изравни най-доброто си постижение в Шампионската лига с класирането за четвъртфиналите. Същото Дюшекчиите постигнаха и през 1997. Като цяло в турнира на шампионите Атлетико е стигал сред най-добрите осем, общо шест пъти - 1959, 1971, 1974, 1978, 1997 и 2014.