Треньорът на Ботев Пловдив Станимир Стоилов-Мъри обяви, че "канарчетата" ще играят единствено за победа в предстоящото гостуване на Славия в София. Срещата е в неделя на стадиона в квартал "Овча купел".
„За нас е важно да спечелим мача, това ни е целта. Знам, че Славия в последно време записа добри резултати и е в подем. Който е по-добър, той трябва да спечели на терена", заяви Мъри на официалната си пресконференция преди срещата.
„Последната дълга седмица за годината. Здравите футболисти направиха добра подготовка за мача. Надявам се Ботев да играе неговата си игра и да спечели. Имаме двама наказани, а състоянието на Артур не е такова, че да може да играе все още“, добави Стоилов.
„Аз лично се надявам като психика, като мислене, играчите да са готови. Тежката програма е за всички. Не смятам, че Ботев трябва да се притеснява. Не ме притеснява сгъстената програма, нашият отбор е показал, че може да играе в сгъстен цикъл“, завърши Мъри.
В същото време националът Веселин Минев вече тренира на пълни обороти и ще е готов за срещата. В началото на седмицата 33-годишният защитник се оплакваше от възпален ахилес.
В лагера на пловдивчани се надяват, че няма да има проблеми около неговото участие в мача със Славия. Със сигурност визитата на белите пропускат наказаните Томаш Иршак и Сивард Спрокел.







Най-голямата ледена пързалка в София отвори врати (СНИМКИ)
Живко Тодоров: Разумът победи, ПП-ДБ местят протеста в Стара Загора
Скок в цените на ГТП за колите: КЗП проверява обосновано ли е поскъпването
Спипаха десетки пияни и дрогирани на пътя, продължават да отказват тестове
„Да, България“: Новият бюджет продължава да води към катастрофа
Учителят Тео: От всеки средноинтелигентен човек може да се направи професор
"Наполетано, или под нивото на очите" - пиеса за хората, които биват подминавани
Хороскоп за седмицата – какво да очаква всяка зодия
Опасно ли е поставянето на калъфи върху седалки с подгрев
Volkswagen вкарва три модела в сервизите заради проблеми с безопасността
Hyundai възражда един от най-забавните си модели
Къде е най-вероятно да ви излъже таксиметров шофьор
Стотици участници се явиха на „Граплинг индъстриз БЪЛГАРИЯ“
Ивелина Шенкова след наградата „Златен пояс“: „Сътезавах се при мъжете, победих всички и взех златен медал!“
Нов исторически успех за ТК Фаворит
Състезателите по КУДО от област Велико Търново спечелиха 7 златни, 7 сребърни и 2 бронзови отличия от държавното първенство
УМБАЛ „Лозенец“ с безплатни кардиологични прегледи за жени от 15 до 19 декември
Зъбен абсцес – нелекуването му води до опасни последствия!
114 мъже бяха прегледани безплатно за рак на простатата и тумор на тестисите през октомври и ноември в ИСУЛ
Нов флуоресцентен сензор за ДНК увреждания – пробив в изследванията на рак и стареене
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар