Четирикратният шампион на България - Литекс, ще заложи на два лагера в чужбина по време на зимната си подготовка. Това обявиха от управата на "оранжевите".

В момента ловчанлии са в коледна ваканция, като ще подновят тренировъчните си занимания на 9 януари. Тогава футболистите на Златомир Загорчич ще минат обстойни медицински прегледи, а пет дни по-късно заминават на лагер в Солун.

Там Литекс ще изиграе и първата си контролна среща за новата година срещу Аполон Каламария от втора гръцка дивизия, след което предстои и проверка с Арис.

През февруари Литекс ще отпраши за турския курорт Анталия, къдете ще изиграе и половин дузина спаринги. В Турция оранжевите ще се изправят срещу Партизан и Ягодина, както и с полския Погон Шчечин. На място ще се търсят още поне два съперника.

Както е известно, ловчанлии ще зимуват на първо място в първенството ни с равен точков актив с Лудогорец, но по-добър баланс в преките срещи с тима от Разград. Шампионите обаче имат мач по-малко.