Берое победи закъсалия Славия с 2:0 като гост в последен мач от петия кръг на родната efbet лига.

Заралии започнаха по-добре срещата и успяха да открият резултата в 18-та минута чрез Алиун Фал. Шест минути след подновяване на играта Христо Попадийн си отбеляза автогол и Берое поведе с 0:2.

Берое не остави шанс на съперника и записа втора поредна победа в шампионата, изкачвайки се на второ място с актив от 11 точки. Славия е предпоследен с една точка.

Берое пое инициативата в началните минути и първи стигна до голова опасност. В 3-та минута Макоута получи на фланга и центрира в пеналта, където фал засече топката, но ударът му мина над вратата.

Две минути след това Минчев стреля от дистанция и затрудни максимално Стеригиакис, който изби, но Конте стигна първи до топката и стреля. Вратарят на домакините се намеси отново и изби в краката на Фал. Нападателят веднага стреля, но ударът му мина над вратата.

Домакините стигнаха до първата си опасност в 15-та минута след изпълнение на корнер. Кръстев центрира, а бранител в зелено изби. Топката обаче попадна във Виячки, който намери топката отлично от въздуха, но Василев спаси.

Две минути след това Макоута пое топката пред накзателното поле и стреля много опасно, но Стеригиакис изби в корнер.

Минчев центрира от ъгловия уда, Ангелов игра с глава, а Мезаг успя да продължи топката. Стражът на домакините не успя да се намеси и улови, получи се сериозно разбъркване, а най-съобразителен бе Алиун Фал, който прати топката в мрежата от близка дистанция – 0:1

Домакините организираха добра атака в 26-та минута, когато Кръстев напредна и намери Кирилов в пеналта. Той пое топката и шутира, но след рикошет кълбото излезе в корнер.

След центрирането топката бе избита и попадна отново в Кирилов, но този път играчът на „белите“ изпрати топката в аут.

В 33-та минута Макоута открадна топката и пробяга цялата половина на съперника, след това предостави за Цветков, който намери Стоянов на другия фланг. Бранителят центрира в пеналта, където Фал игра с глава, но не намери очертанията на вратата.

Четири минути след това при нова добра атака за Берое Стоянов центрира отново в наказателното поле, но Фал не успя да намери добре топката и стражът на домакините улови без проблем.

Три минути след подновяване на играта Фуртадо напредна по фланга и центрира в пеналта, където Еривалдо засече с глава, но прати топката над вратата.

В 51-та минута Берое поведе с 0:2. Стив Фуртадо проби и центрира остро в пеналта, където Попадийн прати топката в собствената си мрежа.

Две минути след това Кирилов напредна и стреля от границата на пеналта, но топката мина над вратата. Калоян Кръстев центрира много опасно и намери Попадийн, но ударът на защитника мина над опразнената врата.

Шест минути по-късно Стоянов напредна по левия фланг и предостави отлично подаване за Еривалдо, който успя да засече топката, но не намери очертанията.

В 67-та минута Макоута организира бърза атака и намери Фуртадо на фланга, който центрира, но Фал не успя да нанесе удар към вратата.

Берое реализира и трети гол, но той бе отменен заради засада. Макоута открадна топката и комбинира с Еривалдо. Той напредна и му върна кълбото в пеналта, а Макоута предостави за Кукула, който прати топката в мрежата. Реферът обаче отмени попадението с много спорно отсъждане.

Калоян Кръстев засече с глава центрирана в пеналта топка в 80-та минута, но ударът му мина над вратата. Иван Минчев пък стреля от дистанция в 84-та минута, но и неговият удар не намери рамките на вратата.

Две минути преди края Минчев стреля от пряк свободен удар, но топката мина на метър от гредата.

Славия – Берое 0:2

0:1 Алиун Фал 18′,
0:2 Христо Попадийн (авт.) 51′

Славия: 32. Антониос Старгиакис, 29. Венелин Филипов, 55. Андреа Христов, 23. Емил Виячки, 83. Христо Попадийн, 17. Радослав Терзиев (64′- 77. Георги Вълчев), 10. Янис Карабельов (к), 11. Радослав Кирилов, 71. Емил Стоев (64′- 93. Атанас Кабов), 20. Филип Кръстев (74′- 8. Димитър Рангелов), 9. Калоян Кръстев; неизползвани резерви : 1. Георги Петков, 18. Димитър Стоянов, 3. Ертан Томбак, 4. Петър Патев; старши треньор: Мартин Кушев

Берое: 1. Християн Василев, 5. Теди Мезаг , 6. Александър Цветков (к), 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал (73′- 9. Кукула), 17. Ибрахима Конте (60′- 7. Димо Бакалов), 22. Октавио (46′- 29. Еривалдо), 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов, 73. Иван Минчев (90′- 18. Илиас Хасани); неизползвани резерви: 33. Генадий Ганев, 2. Джунейт Али, 15. Георги Динков; старши треньор: Димитър Димитров