Монтана победи с 2:1 Славия в мач от 8-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Огоста".

Всички голове паднаха в първия половин час на срещата. Тони Тасев откри резултата в 11-ата минута, а в 22-ата резервата Георги Вълчев изравни. В 29-ата минута Билал Бари донесе успеха за домакините.

С него Монтана събра 11 точки и се изкачи на 8-мо място. Славия остава с едва 4 т. и заема предпоследната 13-та позиция.

В следващия кръг новакът в елита гостува на Черно море, а "белите" приемат Левски.

Монтана можеше да поведе още в 1-ата минута.  Тогава Янко Ангелов стреля силно, но вратарят Стериакис спаси.

В 10-ата минута Тони Тасев откри резултата. Нападателят с плътен удар не остави шансове на вратаря за 1:0!

Скоро след това Димитър Илиев влезе грубо в краката на Филип Кръстев и националът трябваше да бъде заменен принудително. Вместо него се появи Георги Вълчев, който изравни в 22 -ата минута с отлично изпълнение – 1:1.

7 минути по-късно обаче домакините си върнаха аванса.  Този път Тасев проби по фланга и подаде към Билал Бари, а мароканецът вкара за 2:1 с удар от движение.

През второто полувреме темпото на игра спадна, макар че в средата му двата отбора опитаха да променят нещо с удари към вратарите, но те се справиха и в крайна сметка срещата не предложи повече голове.

Монтана – Славия 2:1

Голмайстори: 1:0 Тони Тасев (11), 1:1 Георги Вълчев (22), 2:1 Билал Бари (29)

Монтана: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 13. Йордан Йорданов, 2. Валери Христов, 33. Стефан Цонков, 20. Димитър Илиев (к), 6. Янко Ангелов, 8. Тони Тасев, 9. Билал Бари, 21. Борислав Балджийски, 11. Николай Минков;

Славия: 32. Антониос Стергиакис, 3. Ертан Томбак, 55. Андреа Христов, 17. Радослав Терзиев, 83. Христо Попадийн, 71. Емил Стоев, 38. Милен Гамаков, 10. Янис Карабельов (к), 20. Филип Кръстев, 11. Радослав Кирилов, 9. Калоян Кръстев;