Ботев (Пловдив) стартира с убедителен успех контролите от зимната подготовка. "Канарчетата" се наложиха със 7:0 над третодивизионния тим Гигант (Съединение).

Срещата бе неофициален дебют за Азрудин Валентич начело на пловдивчани. С хеттрик за ботевистите се отчете Иван Василев, а участие поради контузии не взеха Димитър Тонев, Мишел Еспиноса, Атанас Илиев и Кевин Янсон.

След няколко пропуска в първите минути Иван Василев откри резултата. В 22-ата минута "канарчетата" осъществиха отлична акция, в края на която Реда Рабей изведе Иван Василев на чиста позиция и нападателят не пропусна - 1:0.

В 31-ата минута Славчо Шоколаров центрира към Иван Василев, който с глава покачи на 2:0. Само седем минути по-късно юношата на "канарчетата" оформи своя хеттрик след асистенция на Кристиан Добрев.

Самият Добрев пък също записа името си сред голмайсторите, а този път в ролята на асистент влезе Иван Василев. Двамата младоци размениха двойно подаване в наказателното поле, а бургазлията прокара топката между краката на вратаря за 4:0.

След почивката наставникът на "жълто-черните" извърши десет промени, като на терена остана единствено Станислав Работов. В 66-ата минута Станислав Маламов пусна към Салиф Сисе, той премина вратаря и от труден ъгъл прати топката във вратата за 5:0.

В 77-ата минута номер 77 в тима на "канарчетата" реализира шестия гол. Станислав Маламов центрира отлично отдясно, а Стефан Попов с летящ плонж вкара страхотен гол за 6:0.

Крайният резултат бе фиксиран в последната минута на двубоя. Филип Филипов намери Салиф Сисе в наказателното поле, а нападателят с мощен удар прати топката в мрежата за крайното 7:0.

Първо полувреме: Янко Георгиев, Виктор Генев, Станислав Работов, Марио Младеновски, Бисер Бонев, Славчо Шоколаров, Мите Цикарски, Реда Рабей, Георги Трифонов, Иван Василев

Второ полувреме: Георги Аргилашки, Атанас Чернев, Димитър Пройчев, Станислав Работов, Филип Филипов, Стефан Попов, Благовест Данчев, Станислав Маламов, Мите Цикарски, Пламен Цончев, Салиф Сисе