Капитанът на националния отбор на България по футбол Ивелин Попов обяви, че утре ще изиграе последния си мач за националния отбор на България в европейската квалификация срещу Чехия в София.
"Днес заявявам, че утре за последен път ще играя за националния отбор. На 32 години съм, надявам се утре да запиша 90-и мач. 12 години бил ли съм здрав, съм бил в националния отбор. След като стана ясно, че се класираме за баражите за Европейско първенство, искам да предам щафетата на младите, те са отидат да играят там. Време е за смяна на поколенията. Моят път съм го извървял. Всичко съм постигнал с много труд и много работа", заяви Попов.
"Бил съм капитан при осем треньора. Винаги съм бил избиран или от старши треньора, или от футболистите. Никой не може да ми подсказва на мен дали да спирам, или не. Така съм го почувствал. Пътят ми е бил трънлив, извървял съм го, за нищо не съжалявам. Имало е много победи над именити, големи отбори, но е имало и много загуби. Тежи от тях, но винаги съм намирал сили да се изправя и да продължа напред.
Така го чувствам. Ще се концентрирам върху клубния ми отбор и ще съм най-големия фен на националния отбор. Обмислях го след Англия, но изчаквах да минат мачовете и отборът да е класиран за бараж, за да го обявя", каза още той.
Селекционерът Георги Дерменджиев заяви, че ще проведе още един разговор с Попов и ще се опита да промени решението му поне за участие в баражите за Евро 2020 през пролетта.
"Ще имам допълнителен разговор с него, така че може да станат и 92 мача. Ситуацията е изключително трудна. Той днес ми съобщи това. Лично аз много държа на неговото присъствие. Той е лидер и мъжко момче и мислех, че ще мога да му повлияя, но явно той много твърдо го е решил и щом официално го обяви, мисля, че ще удържи на думата си. Все пак ще разговарям с него, на шансовете клонят към нула", каза Дерменджиев.
"Не могат да станат 92. Няма да преспя и да променя решението си", категоричен беше Попов.
Снимка: Lap.bg.







Йотова към Дара: Вярваме в успеха ти, ще завладееш цяла Европа
ЕС затяга техническите прегледи с нови екостандарти
Йотова: Истинската наука се прави тихо и далеч от прожекторите
Николай Кокинов с оценка: ВСС е развял белия флаг
Мартин Димитров, ДБ: Проблем с растящите цени има
Кайли Дженър не искала да е с Тимъти Шаламе на "Мет Гала" заради проклятие
С колко ракети остана Иран?
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Злати Чуканова и Викторио Илиев на четвъртфинал в Сърбия
Андреа Нисева ще се бори за европейското злато в Самоков
Християн Георгиев с бронз от Европейското по таекуондо
Станка Златева поздрави Георги Мърков-младши след европейската титла в Самоков
Метформинът действа вероятно основно в червата
Имунизационна стратегия след първата година – надграждане и устойчивост на имунитета
Психология за родители: Първите дни у дома – адаптация на семейството
С какви процедури да подготвим тялото за лятото?
Коментари
Напиши коментар19:06 | 16 ное 2019 г.
19:04 | 16 ное 2019 г.
18:47 | 16 ное 2019 г.
18:26 | 16 ное 2019 г.
18:24 | 16 ное 2019 г.
18:19 | 16 ное 2019 г.
18:11 | 16 ное 2019 г.
18:09 | 16 ное 2019 г.
18:01 | 16 ное 2019 г.
17:34 | 16 ное 2019 г.
Напиши коментар