България отново допусна гол от Гибралтар, но този път изненада няма.

Играчите на Младен Кръстаич разбиха футболното джуджето Гибралтар с 5:1.

В Разград, пред около 1000 зрители, националите си върнаха за срамното равенство 1:1 по-рано през годината срещу малката страна.

За последно България вкара пет или повече гола в официален мач през 2013 година, когато бележим шест пъти във вратата на Малта.

С успеха България си гарантира оставането в група Група 4 на Лига „C“ на Лигата на нациите.

Нашите са на трето място с актив от 6 точки, само с една по-малко от Северна Македония. Недостижими на първото място са Грузия.

Националите пропуснаха да бият и с по-изразителна победа, ала пропуски ги лишиха от наистина внушителен успех, въпреки ниската класа на съперника.

Играчите на новия селекционер Младен Кръстаич взеха инициативата от първите минути.

"Лъвовете" опитваха ту отляво, ту отдясно да намерят пътя към вратата на Дейл Колинг. А гостите рядко минаваха центъра и разчитаха на контраатаки и статични положения.

В 19-ата минута Турицов намери чудесно Илиян Стефанов. Футболистът на Левски не успя да насочи добре удара си с глава и вратарят на Гибралтар спаси без проблем.

Две минути по-късно шут Кирилов бе блокиран от защитник на гостите. Топката рикошира и попадна в краката на Стефанов, но палачът на ЦСКА-София не намери целта от границата на наказателното поле.

Валентин Антов откри рузултата в 23-ата минута с глава след центиране от корнер. Защитник на Монца засече подаването на Филип Кръстев.

Радостта на "лъвовете" трая едва няколко три минути.

Капитанът на Гибралтар Рой Чиполина наказа груба грешка в нашата отбрана след ъглов удар. И прати топката в мрежата на Наумов.

В 36-ата минута България отново излезе напред в резултата.

Илиян Стефанов нахлу в назателното поле на гостите. Въпреки че топката му се измъкваше, играчът на Левски подаде с шпагат на Десподов, който с хубав удар прати неспасяемо топката във вратата на Колинг.

В последната минута от първото полувреме капитанът в този мач Десподов стреля добре от пряк свободен удар, но стражът на гостите се намеси добре и изби.

Второто полувреме започна като първото - с натиск на "лъвовете". Десподов отново бе близо до гола. Крилото си нагласи топката на силния си десен крак, но прецизният му удар мина на метър от станичния стълб.

Ради Кирилов направи резултата 3:1 в 52-ата минута. Новият футболист на ЦСКА-София разстреля вратаря на Гибралтар след топовен шут.

Илиян Стефанов отбеляза за 4:1 три минути по-късно. Футболистът на Левски стреля, вратарят изби, но полузащитникът направи добавка от няколко сантиметра.

Десподов пропусна да отбележи в следващата атака. Ударът на капитана бе блокиран.

Въпреки комфортният аванс и смените, националите не намалиха темпото.

В 81-ата минута Марин Петков вкара своя първи гол с мъжкия национален отбор. Юношата на Левски получи фамозен пас от Ради Кирилов и не пропусна да забие още един пирон в ковчега на гостите.

България - Гибралтар – 5:1

Голмайстори: 1:0 Антов (23), 1:1 Чиполина (26), 2:1 Десподов (36), 3:1 Кирилов (52), 4:1 Стефанов (55), Марин Петков (81)

Стартови състави:

България: Даниел Наумов, Иван Турицов, Петко Христов, Валентин Антов, Антон Недялков, Марин Петков, Филип Кръстев, Илиян Стефанов, Илия Груев, Кирил Десподов, Радослав Кирилов.

Гибралтар: Колинг, Чиполина, Тория, Брито, Ансли, Уокър, Оливеро, Кашаро, Ронан, Уайсман, Лопес.