Катрин Тасева донесе трети медал за България на Европейските игри в Минск.

След бронзовите отличия на Цветелина Цветанова в категория до 48 килограма в самбото и на Антоанета Бонева на 10 метра въздушен пистолет в стрелбата, грацията ни извоюва сребро във финала на топка на турнира по художествена гимнастика.

Българката, която вчера завърши шеста в многобоя, днес изигра отлично съчетанието си на топка и получи оценка от 21.400 точки (12.9 за трудност).

Златото на топка извоюва сребърната медалистка в многобоя Линой Ашрам (Израел), която получи 22.500 точки. Златната медалистка от вчера и световна шампионка Дина Аверина (Русия) имаше изпускане и други неточности и остана на третата позиция с 21.300 точки.

В първия финал на отделните уреди - обръч, който беше без българско участие, златото спечели Дина Аверина с 22.850 точки, среброто заслужи представителката на домакините Катарина Галкина с 21.750 точки, а на третата позиция се нареди украинката Влада Николченко с 21.450 точки.

Катрин ще е играе в още два финала днес - на лента и бухалки.